Domov > Novinky > Obsah

Prečo kupovať plavecké kúpele?

Mar 10, 2017

Plávanie kúpeľov prináša slobodu a radosť z otvoreného vodného plávania priamo do vášho domova. S modelmi štandardnej veľkosti, ktoré majú dĺžku iba 15 stôp a šírku menej ako 8 stôp, sú navrhnuté tak, aby sa zmestili do akéhokoľvek dvorku, terasy alebo rekreačnej plochy a mohli byť použité v interiéri alebo vonku. Majú tiež široký výber voliteľných tvarovaných škrupín a atraktívnych skriniek, ktoré im umožňujú inštalovať ich na vlastnú palubu alebo nechať ich ako voľne stojaca jednotka nad zemou alebo v zemi.

7.jpg

Používané na rôzne účely, vrátane plávania, cvičenia, rehabilitácie a relaxácie, moderné plavecké kúpele vytvárajú stabilný vodný prúd, ktorý vytvára nastavenú úroveň smerovej odolnosti. To sa dosiahne tlačením alebo ťahaním vody z prednej strany do zadnej časti vane. Viac informácií nájdete v našich článkoch o plávajúcich kúpeľoch .

Základné funkcie

 

Plávanie kúpeľov sú napájané jedným z troch typov prúdenia alebo prúdu vody: tryskové pohony, rotujúce lopatkové kolesá a vrtuľa. Každý typ prináša jedinečné výhody, ale v závislosti od vášho zamýšľaného použitia - a či ste vážny športovec alebo niekto, kto práve hľadá nejaké ležérne cvičenie a zábavu - jeden typ toku vody môže pre vás lepšie pracovať ako iný. Každý typ prietoku vody je podrobne uvedený v časti Plávajúca prúd.

_DSC7541.jpg

Hoci každá značka ponúka svoju vlastnú škálu typov a veľkostí, zvyčajne nájdete kúpele, ktoré sa hodia do jednej zo štyroch kategórií na základe dĺžky. Opäť platí, že v závislosti od zamýšľaného použitia a počtu osôb, ktoré chcete prispôsobiť, veľkosť ovplyvňuje funkčnosť vašej vane. V skutočnosti jeden typ plaveckých kúpeľov (dĺžka 10 až 11 stôp) nie je v skutočnosti určený na plávanie vôbec, ale viac o tom v sekcii Typy a použitia nižšie.

Z dôvodu izolácie z penového materiálu sú plavecké kúpele tiež obľúbené z hľadiska nákladovo efektívnej prevádzky, najmä v porovnaní s plným bazénom alebo vírivkou. V skutočnosti niektoré značky vykazujú prevádzkové náklady iba na úrovni 2 USD za deň. A aj keď sa pozrieť do podrobných cenových informácií neskôr, stojí za zmienku, že náklady na plávanie kúpeľov je často polovica ako štandardný bazén. V priemere môžete očakávať, že zaplatíte 8 000 až 23 000 dolárov za plavecké kúpele v porovnaní s 21 000 až 45 000 dolárov za plavecký bazén (bez paluby).

IMG_9833.jpg

Táto príručka pre kupujúcich zahŕňa všetko, čo potrebujete vedieť o plávajúcich kúpeľoch , vrátane:

Typy plaveckých kúpeľov a ich zamýšľané použitie

Jednotlivé kúpeľné súčasti a ich konštrukcia

Populárne značky

Čo môžete očakávať, že zaplatíte

Potom, čo ste nasiakli informácie, nezabudnite vyplniť náš bezplatný formulár žiadosti o cenovú ponuku. Spája sa s kvalifikovanými predajcami vo vašej oblasti, ktorí dokážu odpovedať na akékoľvek ďalšie otázky a pomôcť vám vybrať ten najlepší model pre vašu situáciu.