Spôsoby, ako osláviť Deň žien okolo sveta (časť Ⅱ)

- Mar 08, 2019-

V nadväznosti na predchádzajúci článok sa dnes aj naďalej pozeráme na to, ako krajiny na celom svete oslavujú Deň žien.


Grécky Day Deň odpočinku v domácnosti


Greek housewife rest day


Toto je festival Grékov, ktorí oslávili Zeusovu matku, bohyňu Lia. V tento deň, ženy v domácnosti sú najväčšie, môžu úplne opustiť svoje domáce práce, jesť, piť a hrať, a všetky domáce práce nesú muži. Dni odpočinku sú konkrétnym prejavom rozvoja postavenia žien, ako aj rešpektu voči ženám a úlohy pri posilňovaní rodinných vzťahov.

 

Filipíny Day Deň žien


Philippines women's day


V Quezon City na Filipínach, každý rok, v predvečer Dňa žien dňa 8. marca, muži nosia topánky na vysokom podpätku, aby sa zúčastnili na prehliadke, vzdávajúc hold ženám po celom svete prostredníctvom výmeny rúk, ktorá volá po ukončení všetkých foriem rodovej diskriminácie, násilia a sexuálneho obťažovania žien.


 

Nepál Day Deň žien


Nepal women's day


Počas Dňa žien, hinduistické ženy v Nepále sú oblečené vo veľkých červených šatách s názvom "sarongs", spev a pôst v chráme Pasapati v hlavnom meste Káthmandu. Všetky ženy nemôžu jesť nič od rána do noci. Musíte sa postarať o jeden deň, alebo dokonca o kvapku vody, aby ste sa mohli modliť a priania pre svoju rodinu a svojich blízkych. To je tiež najuznávanejší deň v roku.


Ruský deň žien


Russia women's day


Na oslavu tohto sviatku je Rusko na dovolenke celý deň. V tomto festivale sa ruskí muži stanú intímnymi teplými mužmi, starajú sa o zelené listy svetlice, ochotné uctievať pod ženskou sukňou, aby boli podpornou úlohou.

V predvečer tohto festivalu, okrem toho, že dovolenky pozdravujú aj príbuzní a kolegovia, ruskí muži budú tiež unavení z toho, že sa budú uchádzať o svoje dary. Podľa údajov ruských vyšetrovateľov sú tri najobľúbenejšie darčeky pre ruské ženy v tomto festivale kvety, parfémy a šperky. Ruskí muži sú veľmi dobre informovaní, dávajú darčeky pre dámy alebo farebné kvety, alebo voňavé parfumy, alebo vzácne šperky. Na tomto festivale môžu ruské ženy dokonca robiť „praktických obchodníkov“ a tlačiť domáce práce na mužov.


Francúzsko Deň žien


France women's day


Francúzske ženy už premenili Deň žien na nádhernú oslavu ženského šarmu.

Jednou z najznámejších ženských aktivít vo Francúzsku je Festival ženských motocyklov.

Dámska motorická prehliadka bola založená v roku 1977 a siedmy ročník tohto roku je tiež 40. výročím podujatia. V deň podujatia bude veľký počet nadšencov ženských motocyklov z celého sveta, ktorí budú nosiť kožené obleky, čižmy a helmy. Samozrejme, že priateľka na motorke bude tiež srdečne vítaná (najobľúbenejší je nadšenec motocykla CP).


Nový Zéland Feministická priekopnícka krajina na festivale nezáleží


new Zealand women's day


Nový Zéland je jednou z najviac ženských krajín na svete. Je to prvá krajina na svete, ktorá dáva ženám právo voliť. Postava na Novom Zélande je $ 10 Bill je Kate Sheppardová, ktorá podporuje právo žien voliť. Kvôli jej úsiliu sa Nový Zéland stal prvou krajinou na svete, ktorá mala právo hlasovať v roku 1893.

Keď sa na to pozrieme, novozélandské ženy môžu v podstate povedať, že sú všetci na rovnakej úrovni ako muži - muži môžu robiť svoju prácu, ženy môžu robiť všetko a rovnako vynikajúce!


Čína Deň žien


women day spa


V Číne, v predvečer Medzinárodného dňa žien 8. marca, spustila Celočínska ženská federácia „Národný návrh 8. marca na Červenú vlajku“ a „Národný 8. marec Red Flag Collective“, aby pochválili výkon čínskych žien.


Želám všetkým dámam šťastnú dovolenku !!!

Dvojica:SpaRlax nedávny prípad inštalácie zákazníka Ďalšie:Národné zvyky o Deň matiek (časť)