Domov > Novinky > Obsah

Spôsoby, ako osláviť deň žien po celom svete (časť Ⅱ)

Mar 08, 2019

V nadväznosti na predchádzajúci článok sa dnes aj naďalej zameriame na to, ako krajiny sveta oslavujú Deň žien.


Grécky Day Deň odpočinku v domácnosti


Greek housewife rest day


Toto je festival Grékov, ktorý oslávil Zeusovu matku, bohyňu Lia. V tento deň sú ženy v domácnosti najväčšie, môžu úplne opustiť domáce práce, jesť, piť a hrať sa a všetky domáce práce znášajú muži. Dni odpočinku sú konkrétnym prejavom pokroku v postavení žien, ako aj rešpektovania žien a úlohy pri posilňovaní rodinných vzťahov.

 

Filipíny Deň žien


Philippines women's day


V Quezon City na Filipínach každý rok v predvečer Dňa žien 8. marca nosia muži vysokopätné topánky, aby sa zúčastnili na prehliadke, vzdávajúc hold ženám z celého sveta prostredníctvom výmeny úloh a žiadajú ukončenie všetkých foriem. rodovej diskriminácie, násilia a sexuálneho obťažovania žien.


 

Nepál Deň žien


Nepal women's day


Počas Dňa žien sú hinduistické ženy v Nepále oblečené vo veľkých červených šatách nazývaných „sarongy“, spievajúcich a postujúcich sa v chráme v Pasapati v hlavnom meste Káthmandu. Všetky ženy nemôžu jesť nič od rána do večera. Musíte sa postiť na deň alebo dokonca na kvapku vody, aby ste sa mohli modliť a priať si svoju rodinu a blízkych. Toto je tiež najuznávanejší deň v roku.


Ruský deň žien


Russia women's day


Na oslavu tohto sviatku je Rusko na celý deň na dovolenke. Na tomto festivale sa ruskí muži stanú intímnymi teplými mužmi. Starostlivosť o zelené listy slnečnice, ktorí sa chcú uctievať pod ženskou sukňou.

V predvečer tohto festivalu budú ruskí muži unavení behom o svoje dary, okrem odovzdávania pozdravov príbuzným a kolegom. Podľa údajov ruských vyšetrovateľov patria medzi tri najobľúbenejšie darčekové zoznamy pre ruské ženy na tomto festivale kvety, parfumy a šperky. Ruskí muži sú veľmi dobre informovaní a darujú dámy alebo farebné kvety, voňavé parfumy alebo drahé šperky. Na tomto festivale môžu ruské ženy robiť „praktických obchodníkov“ a tlačiť domáce práce k mužom.


Francúzsko Day Deň žien


France women's day


Francúzske ženy už premenili Deň žien na nádhernú oslavu ženského šarmu.

Jednou z najznámejších ženských aktivít vo Francúzsku je festival ženských motocyklov.

Dámska motoristická prehliadka bola založená v roku 1977 a siedmy ročník tohto roku je tiež 40. výročím podujatia. V deň konania podujatia sa bude konať veľké množstvo nadšencov motoriek z celého sveta, ktoré budú nosiť kožené obleky, topánky a prilby. Spoločne s ňou bude samozrejme privítaná aj spoločník ženskej motorky (najobľúbenejší je motocyklový nadšenec!).


Nový Zéland Feministická priekopnícka krajina nie je pre festival dôležitá


new Zealand women's day


Nový Zéland je jednou z najviac ženských krajín na svete. Toto je prvá krajina na svete, ktorá dáva ženám volebné právo. Postava na Novom Zélande v hodnote 10 dolárov je Kate Sheppardová, ktorá presadzuje hlasovacie právo žien. Vďaka svojmu úsiliu sa Nový Zéland stal prvou krajinou na svete, ktorá mala v roku 1893 volebné právo.

Pri pohľade na to môžu ženy z Nového Zélandu v podstate povedať, že sú na rovnakej úrovni ako muži - muži môžu robiť svoju prácu, ženy môžu robiť všetko a sú rovnako vynikajúce!


Čína Day Deň žien


women day spa


V Číne v predvečer Medzinárodného dňa žien 8. marca začala federácia žien v celej Číne „Návrh ruky ôsmej červenej vlajky v marci“ a „Národný marec v ôsmej červenej vlajky“, aby ocenila výkon čínskych žien.


Prajem všetkým dámam šťastnú dovolenku !!!