Spôsoby, ako osláviť Deň žien okolo sveta (časť)

- Mar 06, 2019-

Medzinárodný pracovný deň žien (IWD) sa nazýva "Organizácia Spojených národov pre práva žien a Medzinárodný mierový deň" alebo "Deň žien v oblasti práv žien a medzinárodný mierový deň". Je to festival, ktorý sa každoročne konal 8. marca, aby oslávil dôležité príspevky žien a veľké úspechy v hospodárskej, politickej a sociálnej oblasti.

Tu je to, čo pre vás zhromažďujem o tom, ako ľudia na celom svete oslavujú Deň žien:


  India: Lathmar Holi


India Lathmar Holi


V Indii majú ženy, ktoré mali vždy nízky status, v lete otvorený deň - Lathmar Holi. Táto jedinečná dovolenka je predovšetkým vítaná farebná jar. Muži a ženy, ktorí sa zúčastnili na oslave, budú vopred posypaní práškom a farbou. Muži maľujú svetlé farby na svoje telo, zatiaľ čo ženy nosia farebné kostýmy, farebný závoj na hlavách a bambusové palice v ich rukách. Muži budú používať lístky ako "zbraň" na boj proti ženám.

 

Švajčiarsko: Deň žienSwiss women in power day


Postavenie švajčiarskych žien sa v dvadsiatom storočí postupne zlepšovalo, ale z hľadiska politického postavenia, sociálneho postavenia a ekonomického postavenia stále zaostáva za väčšinou západných krajín. Najzrejmejším príkladom je, že švajčiarske ženy sú medzi európskymi ženami poslednými voličmi. Až v roku 1971 udelilo Švajčiarsko ženám právo voliť vo federácii.

S cieľom vytvoriť koncept rovnosti medzi mužmi a ženami v spoločnosti, švajčiarska federálna vláda vytvorila osobitný deň pre ženy, aby prevzali moc. Podľa nariadení sú prvé štyri januárové dni každoročne „Deň žien“ vo Švajčiarsku. Na štvordňovom festivale sú všetky záležitosti rodiny rozhodnuté ženami a muži sú „odpočívajúci“. Švajčiarski muži, ktorí vždy prepustili domáce práce, musia v týchto dňoch tiež rešpektovať opatrenia v domácnosti. Ak to neurobia dobre, možno budú musieť kedykoľvek prepracovať.

 

Nemecko: Karneval žien


Germany women's carnival


Každý rok od 10. do 15. októbra je to „ženský karneval“ v regióne Porýnia. Počas tohto obdobia sú ženy „veľkými slobodami“ a mužom nie je dovolené vyšetrovať obsah aktivít žien a páchatelia budú zatknutí za zločiny.

Na noc karnevalu, nemecké ženy vyšli, aby sa zúčastnili rôznych kokteilov a večierkov. V ten istý deň mali ženy tiež veľkú show, ktorá mu rozrezala kravatu. Ak je človek v obleku predčasne, ženy ho prirodzene nenechajú ísť. Mnohí muži majú strach, aby si v tento deň zviazali svoje väzby. Existujú aj muži, ktorí pripravili veľa väzieb, aby potešili ženy. Keď ženy zaútočili, jednoducho sa vzdali svojich rúk ... Potom nahradili tie, ktoré boli narezané a vložené na nové. V tento deň, v Nemecku, odborové zväzy pošlú kvety zamestnankyniam, ale nie je tam žiadna dovolenka, žiadne peniaze navyše a v nemeckých nákupných centrách nie sú žiadne zľavy.

 

UK: Deň žien v kurze


UK women's courtship day


V deň 29. februára nasledujúceho roka sa britské ženy môžu zbaviť svetských pravidiel a predpisov a odvážne ukázať svoju lásku tým, ktorí nemajú záujem, alebo ktorí sa nerozhodli. Už v roku 1288 vydala kráľovná Margaret zo Škótska dekrét, ktorý vyhlásil, že 29. február nasledujúceho roka je "Deň práv žien". Ženy mohli navrhovať manželstvo s mužmi a ukladať pokuty mužom, ktorí naháňali ženy bez obmedzenia.

Od 17. storočia sa tento zvyk rozšíril a popularizoval v celej Európe. Meteorologická televízna stanica televíznej stanice v Spojenom kráľovstve raz navrhla súčasnému fotografovi pred národným publikom a nakoniec „chytila pekných chlapcov“.

Pre mužov, ktorí odmietajú požiadať o lásku v tento deň, buď použijú 1 libru ako symbolické „vykúpenie“ alebo ich potrestajú „vystrašenými ženami“ v saténových šatách.

 

Moskva: "8. marca" festival bude aktívne kupovať darčeky pre ženy


Moscow women's day


Podľa prieskumu zverejneného ruskou poradenskou firmou "March Consultation", medzi mužmi Moskvy, najpravdepodobnejšie "krvácanie" je skupina mužov stredného veku vo veku od 36 do 45 rokov. priemerne (okolo 1218 juanov). RMB) kúpiť darčeky pre ženy. Spoločnosť verí, že to môže byť preto, že mužská skupina v strednom veku má silnú ekonomickú silu a potrebuje poslať väčšinu darov, vrátane manželky, dcéry, matky, ale aj ženám a ženám.

Podľa prieskumu, viac ako 40% všetkých výdavkov vynaložených na nákup darčekov pre ženy je určených na kvety a viac ako 10% na cukríky, napríklad čokoládu.Japončina: "Deň dievčat"


Japan girl's day


3. marca každého roka je tradičný japonský "Dni dievčat", tiež známy ako "Deň dievčat". V tejto dobe je symbolom ženskej krásy, takže sa nazýva aj "Peach Blossom Festival". V tento deň si všetky rodiny s dievčatami postavia v obývacej izbe bábiku v tvare rebríka a postavia na nej všetky druhy bábik s japonskými kimonami na oslavu zdravého rastu dievčat.


Španielsko undred Sto ženského festivalu


Spain hundred female festival


V meste Monzano v Španielsku budú španielske dievčatá, ktoré ešte neprešli dverami, nosiť biele šaty, držať kvety, modliť sa a v budúcnosti si želať harmóniu a šťastie. Tento festival posilnil postavenie žien, podporil mnoho krásnych manželstiev a vyriešil mnohé z prebytkov mužov a žien.


Taliansko Deň žien


Italy women's day


V deň Dňa žien, taliansky muž dá svojej žene a matke zlatú mimózu s názvom Mimosa, ktorá symbolizuje ženy v Taliansku. Táto kvetina má silnú vôňu a môže byť použitá ako surovina pre kozmetiku, ako sú kvalitné parfumy. V ten istý deň, niektorí ľudia budú distribuovať Mimosa zadarmo na ulici. Dámy sú veľmi ručne vyrobené a veľmi romantické.

Dvojica:Národné zvyky o Deň matiek (časť) Ďalšie:Priatelia prichádzajú z diaľky