Domov > Novinky > Obsah

Spôsoby, ako osláviť deň žien po celom svete (časťⅠ)

Mar 06, 2019

Medzinárodný pracovný deň žien (IWD) sa nazýva „Práva žien a Medzinárodný deň mieru OSN“ alebo „Práva žien a medzinárodný deň mieru OSN“. Je to festival, ktorý sa každoročne koná 8. marca a ktorý oslavuje dôležité príspevky žien a veľké úspechy v hospodárskej, politickej a sociálnej oblasti.

Tu je to, čo pre vás zbieram o tom, ako ľudia na celom svete oslavujú Deň žien:


  India: Lathmar Holi


India Lathmar Holi


V Indii majú ženy, ktoré vždy mali nízky stav, v lete otvorený deň - Lathmar Holi. Táto jedinečná dovolenka je hlavne pre privítanie farebnej jari. Muži a ženy, ktorí sa zúčastnili na oslave, budú vopred posypaní práškom a farbou. Muži maľujú na svoje telá svetlé farby, zatiaľ čo ženy majú na rukách farebné kostýmy, na hlavách farebný závoj a vo svojich rukách bambusové paličky. Muži budú používať okvetné lístky ako „zbraň“ na boj proti ženám.

 

Švajčiarsko: Deň moci žienSwiss women in power day


V dvadsiatom storočí sa postavenie švajčiarskych žien postupne zlepšovalo, stále však zaostáva za väčšinou západných krajín, pokiaľ ide o politické postavenie, sociálne postavenie a hospodárske postavenie. Najzreteľnejším príkladom je, že švajčiarske ženy sú medzi európskymi ženami posledné, ktoré volia. Až v roku 1971 Švajčiarsko udelilo ženám právo voliť vo federácii.

Aby sa zaviedla koncepcia rovnosti medzi mužmi a ženami v spoločnosti, švajčiarska federálna vláda zriadila osobitný deň pre ženy, aby prevzali moc. Podľa nariadení sú prvými štyrmi januárovými dňami každý rok „Deň žien v Švajčiarsku“. Na štvordňovom festivale rozhodujú o všetkých záležitostiach rodiny ženy a všetci muži „odpočívajú“. Švajčiari, ktorí vždy prepúšťali domáce práce, sa musia v týchto dňoch riadiť aj usporiadaním žien v domácnosti. Ak sa im nebude dariť dobre, bude možno potrebné prepracovať ich kedykoľvek.

 

Nemecko: ženský karneval


Germany women's carnival


Každý rok od 10. do 15. októbra je to „ženský karneval“ v regióne Porýnie. Počas tohto obdobia sú ženy „veľkými slobodami“ a muži nesmú skúmať obsah ženských aktivít a páchatelia budú zatknutí za trestné činy.

Počas karnevalovej noci sa nemecké ženy zúčastnili rôznych koktailov a večierkov. V ten istý deň mali ženy aj veľkú šou, ktorá prerušila kravatu. Ak je muž predčasne v obleku, ženy ho prirodzene nenechajú odísť. Mnoho mužov sa bojí, že si v tento deň spoja svoje väzby. Existujú tiež muži, ktorí pripravili veľa väzieb na potešenie žien. Keď ženy zaútočili, jednoducho sa vzdali rúk ... Potom vymenili tie, ktoré boli rezané a nasadili si novú. V tento deň v Nemecku odborové zväzy pošlú kvety zamestnankyniam, ale nie sú tam žiadne prázdniny, žiadne peniaze navyše a nemecké nákupné strediská nemajú žiadne zľavy.

 

UK: Deň súdnych sporov pre ženy


UK women's courtship day


V deň 29. februára nasledujúceho roku sa britské ženy môžu zbaviť sekulárnych pravidiel a nariadení a odvážne prejaviť svoju lásku tým, ktorí ich nezaujímajú alebo ktorí sa nerozhodli. Už v roku 1288 vydala škótska kráľovná Margaret dekrét, ktorým vyhlásil, že 29. februára nasledujúceho roku bol „Dňom práv žien“. Ženy by mohli navrhnúť manželstvo s mužmi a uložiť pokuty mužom, ktorí prenasledovali ženy bez obmedzenia.

Od sedemnásteho storočia sa tento zvyk rozšíril a popularizoval v celej Európe. Meteorologická vysielateľka televíznej stanice vo Veľkej Británii kedysi navrhla súčasnému fotografovi pred národným publikom a nakoniec „chytila pekných chlapcov“.

Pre mužov, ktorí odmietnu požiadať o lásku v tento deň, použite buď 1 libru ako symbolické „vykúpenie“, alebo ich potrestajte „vystrašenými ženami“ v saténových šatách.

 

Moskva: festival „8. marca“ bude aktívne kupovať darčeky pre ženy


Moscow women's day


Podľa prieskumu, ktorý zverejnila ruská poradenská spoločnosť „March Consultation“, je medzi mužmi v Moskve najpravdepodobnejšia „krvácanie“ skupina mužov stredného veku vo veku od 36 do 45 rokov. Plánujú minúť 6000 rubľov. v priemere (asi 1218 juanov). RMB) kúpiť darček pre ženy. Spoločnosť je presvedčená, že to môže byť preto, že skupina mužov stredného veku má silnú ekonomickú silu a musí zasielať čo najviac darov vrátane manželky, dcéry, matky, ale aj príbuzných a kolegov.

Podľa prieskumu predstavuje viac ako 40% všetkých výdavkov na nákup darčekov pre ženy kvety a viac ako 10% je na cukríky ako čokoláda.Japonec: Deň dievčat


Japan girl's day


3. marca každého roku je tradičný japonský „Deň dievčat“, známy tiež ako „Deň dievčat“. V súčasnosti je to symbol ženskej krásy, preto sa nazýva aj „Peach Blossom Festival“. V tento deň všetky rodiny s dievčatami postavia v obývacej izbe stojan na bábiky v tvare rebríka a oblečú si všetky druhy malých bábik, ktoré nosia japonské kimono, aby oslávili zdravý rast dievčat.


Španielsko Festival Sto ženských slávností


Spain hundred female festival


V španielskom meste Monzano budú španielske dievčatá, ktoré ešte neprešli dverami, v budúcnosti nosiť biele šaty, kvetiny, modliť sa a želať si navzájom harmóniu a šťastie. Tento festival posilnil postavenie žien, podporil mnoho krásnych manželstiev a vyriešil mnohé excesy mužov a žien.


Taliansko Deň žien


Italy women's day


V deň Dňa žien dá taliansky muž svojej manželke a matke zlatú mimózu zvanú Mimosa, ktorá symbolizuje ženy v Taliansku. Tento kvet má silnú vôňu a dá sa použiť ako surovina pre kozmetiku, ako sú parfémy vysokej kvality. V ten istý deň budú niektorí ľudia distribuovať Mimosa zadarmo na ulici. Dámy sú veľmi ručne vyrobené a veľmi romantické.