Svetový deň Zeme

- Apr 23, 2019-

earth day


Svetový deň Zeme, ktorý sa každý rok koná 22. apríla, je celosvetovou činnosťou v oblasti ochrany životného prostredia. Na 63. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v roku 2009 bol 22. apríl každého roku vyhlásený za „Svetový deň Zeme“. Podujatie sa prvýkrát začalo v Spojených štátoch v roku 1970 Gaylordom Nelsonom a Dennisom Hayesom a jeho vplyv stúpal. Účelom činnosti je vzbudiť povedomie ľudí o ochrane Zeme a ochrane ich vlasti, podpore koordinovaného rozvoja rozvoja zdrojov a ochrany životného prostredia a zlepšení celkového životného prostredia Zeme.

 

22. apríla 1970 sa 200 000 Američanov vydalo do ulíc, do parkov, do hľadísk a protestovalo proti škodám na ľudskom prostredí spôsobeným silnými znečisťujúcimi chemickými rastlinami, elektrárňami, toxickými skládkami a pesticídmi. Vyzývali ľudí, aby prestali ničiť a milovať zem. Zrodil sa dôležitý festival moderného ľudského hnutia na ochranu životného prostredia - „Svetový deň Zeme“. Deň Zeme sa dnes stal najväčšou občianskou dohodou na svete. Každý rok sa na oslave zúčastňuje viac ako miliarda ľudí a prostredníctvom svojich vlastných akcií povzbudzuje viac ľudí, aby zmenili názor a investovali do ekologických globálnych záväzkov.

 

Vzhľadom na zhoršujúce sa globálne ekologické prostredie je každý z nás povinný konať a využiť naše kroky na ochranu vlasti, v ktorej žijeme.

 

earth day


F ood

l Jeden, 2. apríla

Jednorazové paličky odmietnite

Deň Zeme je vegetariánsky deň. (Živočíšny priemysel konzumuje veľké množstvo zŕn a fazule a tiež spotrebuje veľa vzácnej vody; aby sa pasú hovädzí dobytok a chov ošípaných, pôvodný les sa obetuje a spôsobuje skleníkový efekt.)

 

l Po druhé, jesť menej (varené doma, množstvo jedla je v poriadku, nemôže jesť a baliť doma)

 

l Po tretie, pôst jedného dňa (zažívajúci chuť ochrany životného prostredia v tele)

 

l ďalej

Odmietnite polystyrén a požiadajte bufet alebo kaviareň, aby použili papierovú šálku (polystyrén je karcinogén, ničí tiež ozónovú vrstvu, ktorá chráni zem. Šálka polystyrénu pre kávu, tanier s bufetom, o sto rokov neskôr Stále odpadky, naďalej znečisťujú životné prostredie).

 

odevy

l Najprv poznať oblečenie

Zdroj: 1. Pred recykláciou si kúpte prírodnú bavlnu, konope a iné prírodné materiály (organické). 2. Nákup a údržba odevov podľa štandardu prania na predĺženie životnosti odevov.

 

l Po druhé, dopyt po rozhodnutí, podľa: počtu bielizne, domácej kapacity, životného štýlu, ekonomických podmienok a ďalších štyroch faktorov na určenie frekvencie nákupu, skúste to kontrolovať, neprekračujte (ťažká váha nie je ťažká).

 

l Po tretie, staré oblečenie je nové na nosenie:

 

1. Sebavedomie: úvahy o polohe tela, farbe pleti a životnom štýle.

 

2. Zistite populárne zameranie: ako je dĺžka, farba atď., Zvyčajne pomocou jednoduchého a dobrého prispôsobenia (stereofónne orezanie) najlepšie ukážte interakciu medzi ľuďmi a materiálmi.

 

3. Doplnky sú malého rozmeru, vymeniteľné, majú dobrý účinok, ľahko sa zbiera, ako sú šály, špendlíky, opasky, malé množstvo odevov, ktoré sú spoľahlivým príslušenstvom na zdôraznenie efektu obliekania.

 

H ousing

l Po prvé, použite použitý nábytok (či už ide o kúpu domu, prenájom domu, ojazdený nábytok, recykláciu a opätovné použitie zdrojov, ak môžete usporiadať pravidelný blší trh pre výmenu použitého tovaru v kancelárii, komunite a sieť, je šetrná k životnému prostrediu. Vzájomná pomoc, podpora medziľudského priateľstva).

 

l Po druhé, pestovanie zelene s viacerými výsadbami pre domácu výzdobu (doma nevykonávajú nadmernú výzdobu, malo by byť jednoduché, prirodzene ako zásada. Bytové zariadenie nemusí nevyhnutne obsahovať umelé materiály, môže chcieť používať ekologickejšie prírodné materiály. a rastliny, skúste použiť miestne dreviny. Na nádvorí je veľa prírodných pôd a menej cementu alebo tvrdej dlažby.

 

l Po tretie, použite riad na zadržiavanie vody, umývanie ovocia a zeleniny, riadu, čistenie zubov, umývanie tváre a šetrenie vzácnej vody.

 

l Po štvrté, napájanie v miestnosti, používanie klimatizácie (čo najmenšie, jedna miestnosť na otvorenie studeného vzduchu, keď sú ľudia malí, skúste sa sústrediť na kanceláriu, znížiť množstvo klimatizácie, elektrické osvetlenie).

 

preprava

l Najprv sa choďte po schodoch, neberte si výťah (ľudia žijúci v budove, či už v kancelárii alebo doma, ak nie ste v zhone, skúste vstúpiť do auta, skúste výťah zobrať, zmeniť schody, šetrite energiou, cvičením a fitnes).

 

l Po druhé, choďte na prechádzku, jazdite na bicykli, používajte systém hromadnej dopravy, choďte menej a jazdte na motorovom vozidle.


clean spa

Dvojica:Čínsky deň svätého Valentína Ďalšie:Čínsky tradičný festival - Longtaitou Festival