Svetový deň Zeme

- Apr 23, 2019-

earth day


Svetový deň Zeme, ktorý je každoročne 22. apríla, je celosvetovou aktivitou na ochranu životného prostredia. Na 63. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v roku 2009 bolo 22. apríla každého roku vyhlásené za "Svetový deň Zeme". Udalosť bola prvýkrát spustená v Spojených štátoch v roku 1970 Gaylordom Nelsonom a Dennisom Hayesom. Účelom tejto aktivity je vzbudiť povedomie ľudí o ochrane Zeme a chrániť ich domov, podporovať koordinovaný rozvoj rozvoja zdrojov a ochranu životného prostredia a zlepšiť celkové prostredie Zeme.

 

22. apríla 1970 sa do ulíc, parkov, sál a 200 000 Američanov vydali na protest a protestovali proti škodám na životnom prostredí spôsobeným ťažkými chemickými elektrárňami, elektrárňami, toxickými skládkami a pesticídmi. Vyzývali ľudí, aby prestali ničiť a milovať zem. Narodil sa dôležitý festival ľudského moderného hnutia ochrany životného prostredia - "Svetový deň Zeme". Dnes sa Deň Zeme stal najväčšou občianskou dohodou na svete. Každoročne sa osláv zúčastňuje viac ako jedna miliarda ľudí a využíva svoje vlastné kroky na povzbudenie viacerých ľudí, aby zmenili svoje názory a investovali do globálnych záväzkov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

 

Tvárou v tvár zhoršujúcemu sa globálnemu ekologickému prostrediu má každý z nás povinnosť konať a používať naše kroky na ochranu vlasti, v ktorom žijeme.

 

earth day


F ood

Jeden, 2. apríla

Odmietnite jednorazové paličky

Na 2., Deň Zeme je vegetariánsky deň. (Živočíšny priemysel spotrebuje veľké množstvo obilia a fazule, a tiež spotrebuje veľa vzácnej vody, aby sa pasú dobytok a vychovávali ošípané, pôvodný les je obetovaný a spôsobuje skleníkový efekt.)

 

l Po druhé, jesť menej (varené doma, množstvo jedla je správne, nemôže jesť a baliť doma)

 

l Po tretie, pôst jeden deň (zažívanie ochrany životného prostredia v tele)

 

l

Odmietnite polystyrén a požiadajte bufetový obchod alebo kaviareň o použitie papierového pohára (polystyrén je karcinogén, tiež ničí ozónovú vrstvu, ktorá chráni zem. Štyri polystyrénový pohár na kávu, bufetový stôl, o stovky rokov neskôr odpadu, naďalej znečisťovať životné prostredie).

 

odevy

Najprv poznajte oblečenie

Zdroj: 1. Pred recykláciou nakupujte prírodnú bavlnu, konope a iné prírodné materiály (organické). 2. Nákup a udržiavanie oblečenia podľa pracieho štandardu na predĺženie životnosti odevu.

 

l Po druhé, dopyt po rozhodnutí, podľa: počet bielizne, domáce kapacity, životný štýl, ekonomické podmienky a ďalšie štyri faktory na určenie frekvencie nákupu, skúste kontrolovať, neprekračujte (ťažká váha nie je ťažké).

 

Po tretie, staré oblečenie je nové na nosenie:

 

1. Sebapoznanie: úvahy o postoji, farbe pleti a životnom štýle.

 

2. Zistite, populárne zameranie: ako je dĺžka, farba, atď, všeobecne s jednoduchým, dobré krajčírstvo (stereo orezanie) môže najlepšie ukázať interakciu medzi ľuďmi a materiálmi.

 

3. Príslušenstvo je malé, premenlivé, v poriadku, ľahko sa zbiera, ako sú šatky, špendlíky, opasky, malé množstvo oblečenia, ktoré sú spoľahlivým doplnkom na zvýraznenie efektu obliekania.

 

H ousing

l Najprv použite nábytok z druhej ruky (či už si kúpite dom, prenajímate si dom, využívate použitý nábytok, recykláciu a opätovné využitie zdrojov, ak môžete zastávať pravidelný blší trh na výmenu starých použitých tovarov v kancelárii, komunite a na iných miestach). vzájomná pomoc, podpora medziľudského priateľstva).

 

l Po druhé, multi-výsadba zelene robiť domáce dekorácie (domáce nerobia nadmerné dekorácie, by mali byť jednoduché, prirodzené ako princíp. Bytové doplnky nemusia mať nevyhnutne umelé materiály, môžu chcieť používať viac ekologických prírodných materiálov. a rastliny, Snažte sa používať miestne druhy stromov, vo dvore je veľa prírodných pôd a menej cementovej alebo tvrdej dlažby.

 

l Po tretie, použite riad, ktorý drží vodu, umyte ovocie a zeleninu, riad, čistite si zuby, umyte si tvár, aby ste ušetrili vzácnu vodu.

 

Po štvrté, v miestnosti je napájanie, klimatizácia (čo najmenšie, jedna miestnosť na otvorenie studeného vzduchu, keď sú ľudia malí, snažte sa sústrediť na kanceláriu, znížiť množstvo klimatizácie, elektrické svetlo).

 

preprava

l Po prvé, vziať po schodoch, neberte výťah (ľudia žijúci v budove, či už v kancelárii alebo doma, ak nie ste v zhone, skúste vstúpiť do auta, snažte sa vziať výťah, zmena energie, cvičenia a fitness).

 

l Po druhé, choďte chodiť, jazdiť na bicykli, používať systém hromadnej dopravy, jazdiť menej a jazdiť na motorovom vozidle.


clean spa

Dvojica:Národné zvyky o Deň matiek (časť) Ďalšie:Nový počítač so systémom Windows 10