Domov > Novinky > Obsah

Národné zvyky o Deň matiek (časť)

May 11, 2019

未标题-1

Tento festival sa prvýkrát objavil v starovekom Grécku; moderný Deň matiek vznikol v Spojených štátoch a každý druhý májový nedeľa.

Deň matiek prichádza už čoskoro, poďme sa pozrieť na zvyky matiek všetkých krajín sveta

 

Čína

Blahoželania a karafiáty sa použijú na vyjadrenie lásky a niektorí ľudia navrhnú použiť trávu na vyjadrenie materskej lásky!


3

 

Francúzsko

Náhrdelník náhrdelník pre mamu

29. máj je deň matky vo Francúzsku. V tento deň budú francúzske deti nosiť vlastný "rezancový náhrdelník" vyrobený vlastnými rukami. Tento "náhrdelník" je vyrobený z farebných a rôznych druhov makarónov, plný detí. Vďačná náklonnosť k materskému rodičovstvu a vysoká úcta k nesebeckej oddanosti jej matky. Od trojročných detí až po starých ľudí, ktorí sú rozmazaní mrazom a snehom, všetky deti narodené vo Francúzsku zvyčajne začínajú robiť "rezance" dva týždne vopred. V dnešnom extrémne bohatom materiáli, nenáročný "rezancový náhrdelník" je stále medzi najlepšími na zozname darčekov pre Deň matiek, ktorý je obľúbený u mnohých matiek.image


Mexiko

Prineste kvety späť do domu matky

Deň matiek v Mexiku je 10. máj, ktorý nie je štatutárny sviatok, ale mnohí ľudia prinášajú kvety a darčeky späť do domu svojej matky. V predvečer Dňa matiek, pracovníci sanitácie v Mexico City naplnia pamätné námestie desiatkami tisíc karafiátov, aby privítali nadchádzajúci Deň matiek.image

 

Spojene kralovstvo

Od 17. storočia "Matkin koláč"

V 17. storočí, v Anglicku, aby sa vyjadrila úcta k britským matkám, štvrtá nedeľa Lenten bola "MotheringSunday", ľudia išli domov navštíviť svojich rodičov v tento deň a vzdali hold. V tom čase muselo mnoho chudobných žiť v domoch bohatých ľudí a boli nútení opustiť svoje domovy v hostiteľskom dome. V deň "MotheringSunday", hostiteľ by sa ich dovolenku a povzbudiť ich, aby sa vrátili domov, aby sa zišiel so svojimi matkami.

S cieľom zvýšiť atmosféru radosti, bol tiež vyvinutý špeciálny koláč "materské koláče". Tento festival sa postupne zmenil na úctu k „MotherChurch“: vyjadriť vďačnosť ľudí za duchovnú silu, ktorá im dáva život a chráni ich pred poškodením.


image

 

Švédsko

bazár

Oslávte Deň matiek poslednú májovú nedeľu. Švédsky Červený kríž v predvečer Dňa matiek usporiada predaj plastových kvetov, ktoré budú slúžiť ako prázdninový fond na sponzorovanie matiek s mnohými deťmi.


image

 

egypt

Vhodná matka

Posledný marcový piatok je Egyptský deň matiek. V tento deň budú mladí ľudia z celej krajiny dávať svojim matkám kvety a darčeky, organizovať koncerty a kultúrne predstavenia pre svoje matky a vyberať najlepšie matky v krajine.


image


Kanada

Každý druhý májový nedeľa je "Deň matiek"

V tento deň, okrem darov pre matky, rodinní príslušníci musia robiť všetky druhy vecí, aby potešili matky, aby prejavili úctu a lásku.


sparelax