Národné zvyky o Deň matiek (časť)

- May 12, 2019-

V nadväznosti na predchádzajúci článok sa dnes aj naďalej učíme o zvykoch Dňa matiek.


Nemecko

Deň žien

V každoročnom karnevale sa koná aj ďalšie špeciálne podujatie pre ženy - „Deň žien“. V tento deň sa ženy ponáhľali do radnice, vtrhli do kancelárie a posadili sa na stôl, aby ukázali, že tento režim prevzali ženy. August je „Wife Festival“ v Hamburgu. Počas festivalu vystupujú umelecké skupiny organizované ženami v rôznych divadlách v meste. Obsahom programu je najmä rodová rovnosť.


image

 

Grécko

Výmena rolí žien a manželov

Grécko je pôvodom Dňa matiek. V regiónoch Macedónsko a Thrákie severného Grécka sa 8. januára každý rok vydali za ženy, ktoré si vymenili úlohy s manželmi. V tento deň musia muži zostať doma, starať sa o deti, umývať a variť, čistiť izbu a mať na sebe zásteru. Ženy idú do ulíc, robia veci, ktoré robia len muži, zvyčajne chodia do krčmy centra mesta, kde pijú, hrajú karty a tak ďalej. V posledných rokoch bol tiež nový zákon o Deň matiek. Ľudia jazdia na bicykloch na uliciach gréckeho hlavného mesta Atény na oslavu Dňa matiek.


image

 


švajčiarsko

Deň žien

Každý 1. až 4. január je „Deň žien“. V týchto štyroch dňoch sú všetky právomoci rodiny pod kontrolou žien a muži sú ochotní poslúchať show, aby prejavili úctu k ženám.

 

Spojené štáty

Blahoslavená matka s pokojom

V Spojených štátoch, najskorší záznam Dňa matiek bol navrhnutý Julia Wald Hoo v roku 1872, a navrhla, že tento deň bude venovaný "mier".

V roku 1907 bola dcéra pani Chavezovej, Anna, aktívna pri formovaní národného dňa matiek. Presvedčila matkinú cirkev v Západnej Virgínii, aby oslávila Deň matiek pri príležitosti druhého výročia smrti svojej matky a druhej májovej nedele. Prezident Wilson vydal oficiálne vyhlásenie v roku 1914, aby sa Deň matiek stal štátnym sviatkom.


swimming spa

Dvojica:Môžem dať kúpele v bazéne? Ďalšie:Colné deň apríla Fools "v rôznych krajinách