Múka Tajima je Pink Hot Tub je v lete najhorúcejšie verejné umelecké diela

- Jun 13, 2016-

Po tom, čo minulý jeseň uctil a pobavil umelecký svet s vírusom pripravenou obrie sochou od Anthey Hamiltonovej , sochárske centrum v Long Island City odhalilo ďalšiu veľkú vec pre letnú sezónu: dočasný verejný umelecký projekt umeleckého umelca Mika Tajima Meridian (zlato) .

                  

Umelec Mika Tajima a výkonná riaditeľka Sculpture Center Mary Ceruti predstavia prácu. Foto Eileen Kinsella

Práca bola odhalená 9. júna v prekrásnom - a vtedy vetrom - v Hunters Point Park South v Long Island City. Horká vaňa je posadená na okraji východnej rieky, ktorá je postavená proti úžasným výhľadom na panorámu Manhattanu, ktorý slúži ako majestátne pozadie.

Meridian Gold je "gejzírska" horúca ružová socha, ktorá je lemovaná lavičkami. Diváci sú vyzvaní, aby sa vyliezli dovnútra za to, čo má byť momentom oddychu a spontánneho rozhovoru. Hlavný úlovok? Namiesto toho, aby bol skutočným gejzírom, je to stúpanie vodných pár, ktoré strieľajú smerom hore, farba sa mení medzi purpurovou a bledou azúrovou.

 

Vzhľadom k tomu, že pary sa odrážajú vo vánku, vytvárajú "techno-farebné oblaky" podľa vyhlásenia SculptureCenter. Farba pary "korešponduje v reálnom čase s globálnym sentimentom zlata, ktorý sa odráža v cenovej fluktuácii komodity."

     Sochařský výkonný riaditeľ Mary Ceruti. Foto od Sam Deitch / BFA.com

 

Dlhotrvajúci výkonný riaditeľ SculptureCenter Mary Ceruti a umelec boli po ruke počas súkromnej recepcie na brehu, aby ponúkli viac podrobností o diele. Ceruti privítal dav a vysvetlil, že sochárstvo bolo vybrané účastníkmi verejného procesu, programu inštitúcie pre študentov stredných škôl, ktorý používa New York ako pozadie, na ktorom sa môže zaoberať históriou a vplyvom verejného umenia a jeho vplyvu na komunitu.


"v lete desať študentov stredných škôl získalo kurz umeleckého umenia, keď strávili dva týždne štúdium verejného umenia a verejných priestorov," povedal Ceruti. Program zahŕňal množstvo výletov a hosťujúcich rečníkov, vrátane mestských plánovačov, dizajnérov a architektonických historikov, po ktorých nasledovali návštevy troch rôznych štúdií umelcov, vrátane Tajima, a predtým, ako si účastníci zvolili návrh jedného umelca.

Študenti "skutočne reagovali na spôsob, akým Mika myslí o digitálnom hospodárstve a informačnej ekonomike, v ktorej pracujeme, ao tom, ako prejaviť emotívne aspekty," povedal Ceruti. "Myslím si, že to naozaj rezonovalo pre túto generáciu 14, 15, 16 a 17 rokov."

Opisuje plánovanie a potrebu wi-fi, vody a elektriny. Ceruti dodal: "Nie je to umelecká figúrka, ale je to skutočne prepojené."

"Bolo to naozaj úžasné skúsenosti, ktoré premýšľali o tom, aký by mohol byť vplyv tohto diela, a premýšľal o tom, ako rozšíriť svoju vlastnú prax vo verejnej sfére," povedala Tajima, ktorá bola vhodne športová zlatá topánka.  

Z rozhodnutia o tom, že svetlá odrážajú kolísavú cenu zlata, Tajima konštatuje, že je to komodita, v ktorej hodnota "nemá čo do činenia s ponukou a dopytom, ale skutočne súvisí so sentimentom ľudí a ako neisté alebo sebavedomé sa cítia . "

"Práve teraz je dielo na ružovej strane, čo znamená, že cena zlata rastie rýchlo, je to ako najvyššia za dva roky," dodala.

"Myslel som na to ako na akési spoločenské miesto, ktoré by sme mohli uvažovať o tejto materiality pri čelení finančného centra sveta," povedal Tajima z kúpeľov / horúcej vane .

Hunters Point South Park je jedným z najnovších parkov v meste New York. Úplne prepracovaný a teraz krásne upravený nábrežný priestor bol nedávno opustená oblasť. V transformovanom priestore sa teraz nachádza masívny trávnik, psí výlet a pobrežná promenáda. Meridian (zlato) bude k dispozícii do 25. septembra.

Verejnosť je vyzvaná, aby oslávila projekt v komunitný deň naplánovaný na sobotu 11. júna od 11:00 do 12:30. Budú sa konať rodinné aktivity a občerstvenie.

 

Vírivka výrobca SpaRelax Co, sro: www.sparelaxhottub.com ,

Obráťte sa na pána Casona Wu

Sales06@sparelaxhotub.com


Dvojica:Aspiring Brooklyn Rapper Sues Kúpeľný zámok pre kúpele Burns Ďalšie:8 spôsobov, ako krásne integrovať vonkajšiu horúcu vaňu