Domov > Novinky > Obsah

Sviatok polovice jesene

Sep 13, 2019

full moon

Mid-Autumn Festival je jedným z tradičných čínskych festivalov. Je to 15. lunárny kalendár 15. lunárneho kalendára. Po jarnom festivale je to druhý najväčší tradičný festival v Číne.

Každý rok v 15. mesačnom kalendári sa jedná o tradičný festival Mid-Autumn. Toto je uprostred jesene, preto sa nazýva festival Mid-Autumn.

Mid-Autumn Festival a Festival Dragon Boat, Jarný festival a Festival Ching Ming sú tiež známe ako štyri tradičné festivaly v Číne.

Na festivale v polovici jesene sú zvyky každého miesta odlišné, ale každé je založené na nekonečnej láske ľudí k životu a túžbe po lepšom živote.

  • Festiv al   F ood


M oon C ake


mooncake hot tub


Mesiaci sa pôvodne používal na uctievanie boha mesiaca. Neskôr ľudia postupne využívali festival Mid-Autumn na ocenenie Mesiaca a ochutnanie Mesiaca ako symbolu zlúčenia rodiny. Mesiacný koláč sa postupne stal nevyhnutným darčekom pre festival.

Osmanthus C. ake


sparelax hot tusparelax hot tub

V polovici jesene sa koná sladká vôňa vône Osmanthus. Mnoho ľudí na festivale v polovici jesene používa osmanthus na výrobu sladko voňavých osmanthusových koláčov.


  • Festivalové zvyky


Hranie s L anterns


lantern

sparelax


V polovici jesene festival, existuje veľa herných aktivít, prvý je hrať s lampášmi. Mid-Autumn Festival je jedným z troch hlavných festivalov v Číne. Mid-Autumn Festival, samozrejme, nemá veľký festival lampiónov, ako je festival Lampióny. Svetlá sa hrajú hlavne medzi rodinami a deťmi.

 

Tancujúci ragon


dragon


Tanečný drak je tradičným zvykom festivalu Mid-Autumn v Hongkongu. Od 14. dňa lunárneho kalendára na 14. deň lunárneho kalendára sa v oblasti Da Hang v Causeway Bay budú počas troch po sebe nasledujúcich nocí konať tanečné draky tanca. Tento požiarny drak je dlhý viac ako 70 metrov a je vyrobený z perlovej trávy do 32-sekčného drakového telesa, ktoré je plné kadidla s dlhou životnosťou. V noci, ulicami a uličkami tohto okresu, vlnivý oheň tancoval pod svetlami a draková bubnová hudba, veľmi živá.


Šťastný sviatok polovice jesene!