Domov > Novinky > Obsah

Ako správne udržiavať vírivku

Dec 07, 2016

Ak máte vo svojom dome vírivku, môžete mať každý deň v týždni kúpeľný zážitok. Avšak na rozdiel od návštevy v kúpeľoch, musíte následne vyčistiť a udržiavať svoje vybavenie. Kým existujú určité potrebné postupy na udržanie vašej vírivej vane, nie sú ničím, čo bude príliš ťažké dokončiť. Správne používanie a údržba zabezpečí vašu vaňu už veľa rokov.

Určite svoje použitie. Ak pravidelne používate vaňu, bude potrebné pravidelnejšie mesačné čistenie a údržba. Ak budete občas používať vaňu, údržba každé tri až štyri mesiace bude primeraná.

 

Nastavte gombíky na ovládanie vzduchu. Ak vaša vaňa má túto funkciu, uistite sa, že sú uzavreté. Naplňte hadičku dostatočne vysoko, aby dosiahla takmer dva palce nad najvyššou tryskou. Táto voda nemusí byť horúca, ale bude účinnejšia, ak bude aspoň teplá.

Pridajte čistiaci roztok. Pridajte dve polievkové lyžice umývacieho prostriedku do vane vody. Môže to byť bežný čistiaci prostriedok, ktorý by ste použili v umývačke riadu. Prášok alebo tekutina bude fungovať.

Spustite vírivku. Otočte trysky vane a nechajte ju bežať 15 až 20 minút. To umožňuje, aby všetka mydlá voda prechádzala cez inštalačný systém vane, aby vyčistili akékoľvek zvyšky v potrubiach.

 

Odtok a opláchnutie. Nechajte vaňu normálne odtekať, vypláchnite vaňu a potom ju očistite neabrazívnym čistiacim prostriedkom.

Pri ďalšom čistení použite bielidlo. Pri ďalšom čistení vane pridajte 1/2 šálku bežného domáceho bielidla do vody. Vyvarujte sa vysokej penivosti mydlom. Pri kúpaní v vírivej vani, nepoužívajte soli do kúpeľa, minerálne soli alebo bublinkové kúpele. Použitie veľmi vysoko penivých mydiel sa tiež neodporúča. Tieto soli a mydlá môžu spôsobiť vznik zvyškov v inštalačnom systéme vane. Keď čerstvá, čistá voda preteká cez linky, ktoré majú tento zvyšok, vracia sa späť do vašej vane a znečistí vašu čistú vodu.