Domov > Novinky > Obsah

Ako správne naplniť Vašu horúcu vaňu s čerstvou vodou

May 16, 2017

Dnes chceme nielen hovoriť o tom, ako to urobiť, ale aj to, ako to robíte pomocou hadicového filtra. Aj keď nepotrebujete filter hadíc, keď naplníte horúcu vaňu s čerstvou vodou, veríme, že budete radi, že ste to urobili. Bude to oveľa jednoduchšie pre vás starostlivosť o vodu v kúpeľoch. Poďme sa pozrieť na kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste správne naplnili vaňu s čerstvou vodou.

3.jpg

Vypustite vaňu

Než budete môcť naplniť vašu horúcu vaňu s peknou sladkou vodou, budete musieť vyčerpať starú vodu z kúpeľov. Je to dosť ľahké a skutočne to nebude trvať dlho. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

Odpojte horúcu vaňu od elektrickej siete vypnutím vypínača alebo odpojením od elektrickej zásuvky.

1.          Pripojte prívod pravidelnej záhradnej hadice k hlavnému odtokovému ventilu.

2.          Otvorte ventil a nechajte kúpele vyčerpať.

3.          Akonáhle je väčšina vody vypustená, otvorte sekundárny odtok, aby ste mohli vypustiť všetku vodu z čerpadla a vykurovacieho systému.

4.          Vymeňte sekundárny odtokový uzáver a zatvorte hlavný odtokový ventil.

5.          To je všetko pre to. Ako dlho to bude trvať závisí od veľkosti vašej horúcej vane a koľko vody máte v ňom, ale vo väčšine prípadov to nebude trvať viac ako niekoľko minút, kým sa voda vyčerpá z vášho systému. Akonáhle bola všetka voda odčerpaná, pokračujte a dajte plášťu dobré čistenie a skontrolujte filter, aby ste sa uistili, že je čistý av dobrej kondícii.

Naplňte Vašu horúcu vaňu čerstvou vodou

Teraz, keď bola všetka stará voda odstránená z horúcej vane a bola riadne vyčistená, je načase doplniť ju čerstvou čistou vodou. Zatiaľ čo môžete jednoducho zapnúť hadicu a zaplniť svoje kúpele, dnes sa chceme uistiť, že voda je extra čistá. Ak to chcete urobiť, musíte použiť hadicový filter.

Čo je filter hadice?

Niektorí z vás môžu zaujímať, čo je filter hadíc a čo robí. V podstate je to filter, ktorý sa hodí na koniec vašej záhradnej hadice, ktorú použijete na vyplnenie kúpeľov.

Tieto filtre odstránia nečistoty, ako je napríklad meď, železo a vápnik, ktoré by mohli byť prítomné v kohútiku Voda. Tieto nečistoty môžu spôsobiť tvrdú vodu a poškodiť horúcu vaňu. Teraz existujú spôsoby, ako znížiť tieto nečistoty vo vašej horúcej vani po naplnení, ale je to oveľa jednoduchšie odstrániť toľko z toho, keď naplníte, potom je to zbaviť, akonáhle je vo vašej horúcej vani.

Naplnenie vašej SPA vírivky pomocou hadicového filtra

Teraz, keď viete, čo to je, poďme sa pozrieť na to, ako ju používate, a kroky, ktoré musíte urobiť na vyplnenie vašej horúcej vane pomocou tohto filtra. Naozaj, proces nie je úplne odlišný od bežnej výplne, ale takisto pre vás budeme zdôrazňovať všetky kroky.

1.Atvorte hadicový filter na koniec vašej záhradnej hadice.

2.Skontrolujte všetky odtoky na horúcej vani, aby ste sa uistili, že sú zatvorené.

3. Dvojitá kontrola, že horká vaňa nie je napájaná.

4.Zapnite hadicu a naplňte horúcu vaňu na optimálnu úroveň nastavenú výrobcom horúcej vane.

5.Restore napájanie na horúcu vaňu a zapnite ju umožňujúce trysky bežať. Ak potrebujete pripraviť Vašu SPA vírivku , urobte to teraz.

6. Vyskúšajte svoju vodu a upravte hodnoty pH medzi 7,4 a 7,6, úroveň celkovej alkalinity (TA) až 80 ppm a tvrdosť vápnika (CH) až 100 ppm.

7.Vyhazujte svoju čerstvú horúcu vaňu Voda, zatiaľ čo horúca vaňa beží a nechajte ju ďalej cirkulovať.

8. V prípade potreby nastavte teplotu na teplotu medzi 100 stupňami a 104 stupňami Fahrenheita.

9.Nasaďte kryt a nechajte kúpele bežať 24 hodín na správne zahriatie.

10.Po uplynutí jedného dňa spusťte cyklus čistenia na horúcej vani a potom znova skontrolujte hladiny pH, úrovne TA a úrovne CH.

11.To je to všetko. Budete potrebovať trochu času na doplnenie vašej horúcej vane a dostať vodu v dobrom stave. Ale akonáhle to urobíte, budete milovať výsledky.

DSC_3687.jpg

Záverečné myšlienky

Zatiaľ čo proces naplnenia horúcej vane bude trvať trochu času, je to skvelý spôsob, ako udržať horúcu vaňu čistú. Použitím hadicového filtra budete môcť začať svoju vodu z vonkajšej horúcej kúpelovej vody vpravo. To vám uľahčí čistenie a údržbu, akonáhle ste pripravení začať užívať.