Domov > Novinky > Obsah

Ako opraviť netesnosť vo vašej vírivke

Mar 11, 2017

hot tub spa installation case


Deň majiteľov víriviek nič nezničí rýchlejšie ako zistenie, že v ich vírivke je netesnosť.

Úniky horúcej vane môžu byť veľmi frustrujúce, pretože je často ťažké ich vystopovať, najmä ak sú veľmi malé.

 

Aj keď pre nás nie je možné pokryť všetky možné príručky o únikoch a opravách na jednom pracovnom mieste, dnes sa pozrieme na niekoľko najčastejších únikov, ktoré sa nachádzajú v horúcej vani a ako ich môžete ľahko a (zvyčajne) lacne opraviť. sami bez toho, aby ste museli zavolať odborníka na inštalatéra alebo vírivku.

 

  • Bežné úniky vinníkov

Niektoré z najbežnejších miest, ktoré nájdete, sú úniky: Pumpa, Union Fittings, Ohrievač, Ventily, Pripojenia, Shell.

 

Toto nie je v žiadnom prípade kompletný zoznam, ale určite dobré miesto pre začiatok. Vo väčšine prípadov sa v týchto oblastiach vyskytujú netesnosti vírivky. Pozrime sa na každú z týchto súčastí a na to, ako na každej z nich opravíte úniky vody. Pri hľadaní úniku by som vám navrhol, aby ste začali v hornej časti zoznamu a potom postupovali dolu.

 

  • Ohrievač

Po odstránení pumpy z dôvodu úniku je čas skontrolovať celé potrubie tepelnej sústavy. Pozostáva z ohrievača, tlakového spínača a ďalších komponentov. Ak zistíte, že z ktorejkoľvek z týchto častí uniká voda, bude potrebné ich objednať a vymeniť.

 

  • Kovanie Únie

Spojovacie armatúry okolo čerpadla a ohrievača sú ďalšou častou príčinou únikov, pretože sa môžu časom ľahko uvoľniť. Ak sú niektoré z týchto armatúr uvoľnené, dotiahnite ich rukou. Na utiahnutie týchto armatúr nikdy nepoužívajte kľúč.

 

  • ventily

Skontrolujte každý ventil na vašej vírivke. Na vírivkách je niekoľko ventilov a tento typ ventilu určí, čo musíte urobiť, aby ste ho opravili. Napríklad ventily nožového typu majú dve polovice, ktoré sú navzájom spojené. Medzi nimi je tesnenie, o ktorom je známe, že zlyhá a spôsobuje únik vody. Niektoré vírivky majú ventily nainštalované na oboch stranách čerpadla, takže voda nemusí byť vypnutá alebo vypustená, aby sa čerpadlo opravilo. Tieto ventily sú tiež náchylné na netesnosti a budú sa musieť vymeniť.

 

swim pool (2)


  • pripojenie

Skontrolujte tesnosť všetkých potrubí, trysiek a akýchkoľvek pripojení. V niektorých prípadoch budete musieť iba utiahnuť spojenia alebo ich znovu uzavrieť. Ak zistíte, že máte prúd, ktorý uniká, je to najčastejšie zlyhávajúce tesnenie. Toto bude potrebné nahradiť. Informujte sa u výrobcu vírivky o tom, aký typ tesnenia by ste si mali kúpiť.

 

  • Hot Tub Shell

Väčšina škrupín horúcej vane je vyrobená zo silného sklolaminátu kombinovaného s ostatnými vrstvami, ktoré takmer úplne znemožňujú únik. Vo väčšine prípadov je to vlastne problém s jednou z trysiek alebo inými komponentmi, ktoré sa pripájajú k shellu, a nie s shell samotným. Ak však máte únik z obalu, Plast-Aid určite urobí ten trik.

 

  • Iné metódy detekcie úniku

Ak ste skontrolovali všetky tieto komponenty a stále nemôžete sledovať únik, môžete vždy vyschnúť vložením malého množstva tmavého potravinárskeho farbiva do vody a pozerať sa, kam to ide. Je to skvelý spôsob, ako nájsť únik v oblasti, ktorá je už mokrá.

 

  • záver

Samozrejme, ak všetko ostatné zlyhá, môžete vždy zavolať odborníka na opravu inštalatéra alebo vírivky z miestneho obchodu s vírivkami.

IMG_26586.JPG