Ako opraviť únik vo vašej horúcej vane

- Mar 11, 2017-

Nič nemôže zničiť deň majiteľov horúcich vaní rýchlejšie, než si uvedomil, že v horkej vani je únik . Úniky horúcej vane môžu byť veľmi frustrujúce, pretože sú často ťažko sledovateľné, najmä ak sú veľmi malé. Vaša počiatočná myšlienka môže byť, že sa pozeráte na potenciálne drahé opravy, ktoré budú vyžadovať odborníka na nájdenie a opravu. Hoci to môže byť pravda pre niektoré úniky v závislosti na vašej odbornosti a ovládateľnosti, v mnohých prípadoch môžete opraviť niektoré z najčastejších únikov sami.

 

Aj keď nie je možné, aby sme pokryli všetky možné prípady úniku a opravy v jednom pracovnom mieste, dnes sa pozrieme na niekoľko najčastejších netesností, ktoré sa vyskytujú v horúcich vani a ako môžete ľahko a (zvyčajne) lacno opraviť bez toho, aby ste museli zavolať inštalatéra alebo odborníka na horúcu vaňu.

IMG_26586.JPG

Spoločné únikové páchatelia

Niektoré z najčastejších miest, kde nájdete netesnosti, sú: Čerpadlo, Union Fittings, Ohrievač, Ventily,

Spoje, Shell

To v žiadnom prípade nie je úplný zoznam, ale určite je to dobré miesto na začatie. Vo väčšine prípadov sa v týchto oblastiach vyskytujú netesnosti horúcich kúpeľov . Poďme sa pozrieť na každú z týchto zložiek a ako opravíte úniky vody na každom z nich. Pri úprave úniku by som vám odporučil, aby ste začali na začiatku zoznamu a potom ste sa pokúsili prekonať.

Ohrievač

Po odstránení čerpadla ako príčiny úniku je čas skontrolujte celý rozdeľovač tepla. Pozostáva z ohrievača, tlakového spínača a ďalších komponentov. Ak zistíte, že voda uniká z ktorejkoľvek z týchto častí, bude potrebné ich objednať a vymeniť.

Union Fittings

Spojovacie armatúry okolo čerpadla aj ohrievača sú ďalšou bežnou príčinou netesností, pretože sa môžu časom uvoľniť. Ak sa niektoré z týchto armatúr uvoľní, utiahnite ich ručne. Nikdy nepoužívajte kľúč na utiahnutie tohto príslušenstva.

ventily

Skontrolujte každý ventil na horúcej vani. Existuje niekoľko štýl ventilov na horúcej vane a tento typ ventilu určuje, čo potrebujete urobiť pre opravu. Napríklad ventily s nožovým štítom majú dve polovičky, ktoré sú skrutkované dohromady. Medzi nimi je tesnenie, o ktorom je známe, že zlyhá a spôsobuje únik vody. Niektoré horúce vane majú ventily nainštalované na oboch stranách čerpadla, takže voda nemusí byť vypnutá alebo vyčerpaná na opravu čerpadla. Tieto ventily sú tiež náchylné na netesnosti a budú musieť byť vymenené.

pripojenie

Skontrolujte všetky potrubia, trysky a akékoľvek prípojky kvôli netesnostiam . V niektorých prípadoch musíte urobiť iba utiahnutie pripojení alebo ich opätovné uzatvorenie. Ak zistíte, že máte prúd, ktorý uniká , je to najčastejšie chybné tesnenie. To bude potrebné nahradiť. Pri výrobe horúcej vane sa informujte, aký typ tesnenia by ste mali kúpiť. Môžete zistiť, že jedna z rúrok z PVC má trhlinu alebo dokonca otvor. V takom prípade môžete vyzdvihnúť komponent molekulárnej väzby nazývaný Plast-Aid, ktorý môže utesniť tieto praskliny a otvory. Tento materiál vytvrdzuje a je v skutočnosti silnejší ako samotný PVC.

Hot Tub Shell

Väčšina plášťov horúcej vane je vyrobená z pevného skleného vlákna v kombinácii s inými vrstvami, ktoré spôsobujú netesnosť takmer nemožné. Vo väčšine prípadov ide v skutočnosti o problém s jedným z trysiek alebo iných komponentov, ktoré sa pripojí k shellu a nie samotnému shellu. Ak máte slepé uličky , Plast-Aid určite urobí trik.

Ďalšie metódy detekcie úniku

Ak ste skontrolovali všetky tieto komponenty a stále nemôžete vysledovať únik , môžete vždy uschnúť vloženie malého množstva tmavého potravinárskeho farbenia do vody a sledovať, kam ide. To vám môže pomôcť sledovať únik, ktorý ste mohli vynechať počas vizuálnej kontroly. Je to tiež skvelý spôsob, ako nájsť únik v oblasti, ktorá je už mokrá.

Môžete sa taktiež pokúsiť nechať si odtok vody kontrolovať a označovať úroveň každý deň. Keď horká vaňa prestane unikať , viete, že únik je tesne nad úrovňou vašej hladiny vody. To vás môže nasmerovať správnym smerom, aby ste zistili netesnosť .

záver

Samozrejme, ak všetko ostatné zlyhá, môžete vždy zavolať inštalatéra alebo odborníka na opravu horúcich kúpelov z miestnej predajne horúcich vaní. Budú určite schopní vám pomôcť vyhľadať a odstrániť únik . Ak však chcete ušetriť trochu peňazí, vždy sa môžete pokúsiť o nájdenie a opravu toho úniku sami, pretože nie je nič viac uspokojujúce, než vykonať opravu sami a uvedomíte si, koľko peňazí ste ušetrili tým, že ste to urobili.


Dvojica:Ako sa teplé vane bezpečne vo verejnej horkej vani Ďalšie:WOW dom Roundup: veľkolepé domy s bazénmi a vírivkami