Domov > Novinky > Obsah

Ako funguje chlór na čistenie bazénov a kúpeľov?

Jul 30, 2016

Mnoho zákazníkov požiadalo nášho technického manažéra SpaRelax Mr.Yang, aby som mohol používať chlór v pa pa ? Ako funguje chlór na čistenie kúpeľov?

Po prvé, ako funguje chlór na čistenie bazénov a kúpeľov?

Chlór je najčastejšie používaná chemická látka, ktorá chráni bazény a vírivky pred baktériami, ktoré môžu byť nebezpečné pre ľudí.

Chlór zabíja baktérie napriek pomerne jednoduchým chemickým reakciám. Chlorový roztok, ktorý nalejete do vody, sa rozpadá na množstvo rôznych chemikálií, vrátane kyseliny chlórnej (HOCl) a chlórnanu (OCI - ). Obaja zabíjajú mikroorganizmy a baktérie tým, že napadajú lipidy v bunkových stenách a ničia enzýmy a štruktúry vnútri bunky, takže sú oxidované a neškodné. Rozdiel medzi HOCl a OCl je rýchlosť, ktorou sa oxidujú. Kyselina chlórna je schopná oxidovať organizmy v priebehu niekoľkých sekúnd, zatiaľ čo chlórnanový ión môže trvať až 30 minút.

Úrovne HOCl a OCl - sa menia s úrovňou pH v bazéne . Ak je pH príliš vysoké, nie je prítomné dostatočné množstvo HOCl a čistenie bazéna môže trvať oveľa dlhšie ako normálne. V ideálnom prípade by hladina pH v bazéne mala byť medzi 7 a 8; 7,4 je ideálne - to je pH ľudských slz. Po vykonaní čistenia bazénu sa HOCl a OCl buď kombinujú s inou chemikáliou, napríklad s amoniakom, alebo sú rozdelené na jednotlivé atómy. Oba tieto procesy robia chlór neškodný. Slnečné svetlo urýchľuje tieto procesy. Musíte pridávať chlór do bazéna, pretože sa rozpadá.

Zatiaľ čo vlastnosti chlóru spôsobujúce zabíjanie baktérií sú veľmi užitočné, chlór má tiež niektoré vedľajšie účinky, ktoré môžu byť pre človeka nepríjemné a možno nebezpečné. Chlór má veľmi charakteristickú vôňu, ktorá najviac považuje za nepríjemnú a niektoré sú ohromujúce. Existuje aj "faktor svrbenia" - chlór môže spôsobiť, že určité typy pokožky sa stanú svrbivými a podráždenými. Chlórnanový ión spôsobuje, že mnohé tkaniny sa rýchlo rozpadnú, keď ich nepreniknú ihneď po opustení bazénu. To je dôvod, prečo plavky vyzerajú vyblednuté a opotrebované tak skoro v lete.

Druhá otázka, môžem používať chlór v kúpeľoch?

Je to v poriadku používať chlór, ale mali by ste byť opatrní, pretože to má škodu.Výnimočne vysoké množstvo plynu chlóru vznášajúce sa nad vašim bazénom môže byť nebezpečné pre vaše dýchanie.

Niektoré spoločnosti vyvinuli alternatívy k chlóru vrátane iných chemikálií a iónových generátorov. Niektoré z nich sú dobrou alternatívou, ale nedosahujú čistotu, oxidáciu alebo nízku cenu, ktorú poskytuje chlór.

Akékoľvek otázky, ktoré môžete kontaktovať v továrni SpaRelax SWIM SPA   pre pomoc.

Naša webová stránka: www.spasrelax.com

E-mail: sales@spasrelax.com