Domov > Novinky > Obsah

Čínsky deň svätého Valentína

Aug 06, 2019

bannersparelax


Čínsky deň svätého Valentína, známy tiež ako festival Qiqiao, ktorý vznikol v Číne, je tradičným festivalom v čínskej oblasti a krajinách východnej Ázie. Festival pochádza z legendy Cowherd a Weaver Girl a oslavuje siedmy deň siedmeho lunárneho mesiaca.


Pretože hlavnými účastníkmi podujatia sú dnes dievčatá a obsah festivalových aktivít je založený predovšetkým na správaní ľudí, tento deň sa nazýva „festival Jiaoqiao“ alebo „Deň dievčat“ a „Deň dcéry“. 20. mája 2006 bol Čínsky štátny úrad zaradený do prvého zoznamu národného nehmotného kultúrneho dedičstva.

 

Legenda hovorí, že siedma dcéra cisárskeho nefritu, Weaver Girl, je dômyselná a má dobrú tkanie, čo je závideniahodné. Preto ju ľudská žena uctieva a modlí sa za múdrosť, obratnosť a šťastie. Preto sa každý rok koná „Modlite sa za siedmy deň júla“. „Aktivita, teda vytvorenie festivalu.

 


sparelax hottub factory


Festival Qixi považuje folklór Cowherd a Weaver Girl za nositeľa, ktorý vyjadruje emócie vydatých mužov a žien, ktorí sa nikdy neopúšťajú . Postupom času sa festival Qixi stal čínskym dňom svätého Valentína.

 

Qixi Festival je Valentín v Číne a festival na propagáciu randenia s mužmi a ženami.

 

Ako všetci milovníci na svete budú spolu .


sparelax swimhottub