Čínsky tradičný festival - Longtaitou Festival

- Mar 06, 2019-

longtaitou


Tradičné východoázijské kalendáre sa rok delia na 24 slnečných období. Jīngzhé (pīnyīn) je tretí slnečný termín. Začína sa, keď Slnko dosiahne nebeskú zemepisnú dĺžku 345 ° a končí sa, keď dosiahne zemepisnú dĺžku 360 °. Najčastejšie sa týka dňa, keď je Slnko presne na nebeskej zemepisnej dĺžke 345 °. V gregoriánskom kalendári zvyčajne začína okolo 5. marca a končí okolo 20. marca.

Slovo 惊蛰 má význam prebudenia hibernačného hmyzu. je prekvapujúce a hibernácie (hmyz). Tradičná čínska poľnohospodárska kultúra uviedla, že počas Jingzhe búrky prebudia hibernačný hmyz, čo tiež znamená, že sa počasie zahreje.

Nazýva sa to aj festival Longtaitou alebo festival Dragon-Head-Raising. Podľa tradície čínskej kultúry je drak považovaný za kráľa všetkého hmyzu a súčasne sa predpokladá, že má na starosti prinesenie dažďov, ktoré sú v starobylej poľnohospodárskej spoločnosti dôležitými faktormi.

Dnes sa festival Longtaitou oslavuje rôznymi spôsobmi, z ktorých väčšina je stále rovnaká ako v staroveku, vrátane jedenia čínskych palaciniek a rezancov. Parfumové vaky naplnené práškom mletých voňavých bylín sú vyrobené tak, aby ich nosili ženy a deti pre šťastie, hoci sa už nepoužíva ako repelent proti hmyzu ako v staroveku.

Podľa tradičných čínskych zvykov by ste v tento deň mali jesť tri skvelé jedlá.

 

l   Dragon Ear


dumpling


Pretože tvar knedľa je zvlášť podobný uchu, nazýva sa dračie ucho a knedle vyzerajú ako ingoty, čo znamená, že môžeme zbierať poklady.

 

l   Dragon musí


noodle


Drak sa musí odvolávať na rezance, rezance sú ako dračí mušt a festival jesť rezance v ten istý deň. Jedzte misku rezancov s dračími špičkami, všetko chodí na kolieskach.

,

l   Dragon Scale


spring roll China


Čo je Long Scale? V skutočnosti je to jarná rolka. Povrch pružinového valca je najmä ako stupnica draka.

Jarná rolka sa zvyčajne konzumuje so zeleninou, pečenou kačicou, dusenou bravčovou hlavou, šalotkou, zemiakmi a podávaná s omáčkou, zvinutá spolu, chutná a chutná.


Predstavenie tohto festivalu sa skončilo. Vitajte na návšteve Číny a navštívte náš závod, ktorý vyrába HOT TUB SPA.


龙抬头外销_副本压缩龙抬头外销1_压缩版

Dvojica:Svetový deň Zeme Ďalšie:Spôsoby, ako osláviť deň žien po celom svete (časť Ⅱ)