Môžem dať kúpele v bazéne?

- Feb 15, 2019-


6EBD8D4E-6E99-4a7a-8054-8AA634E378D8


Hot kúpele kúpele dodávatelia sa spýtal na ideálne miesta po celú dobu. Aj keď sú vírivky často zriadené vonku, mnohí ľudia sú zvedaví, ak môžu byť inštalované v suteréne. Jednoduchá odpoveď je, že horúce vane sú veľmi vhodné pre pivnice, pokiaľ sa prijmú určité opatrenia. Ak hľadáte umiestniť vírivku kúpele vo vašom suteréne, budete musieť zvážiť niektoré základy, ako sa môžete rozhodnúť, či je miesto vhodné. Prečítajte si tento článok pre niektoré nápady, aby zvážila pri plánovaní inštalovať suteréne horúcej vane.

Existuje ventilačný systém?

Systém vetrania je nevyhnutný, pokiaľ ide o vnútorné vírivky. To platí najmä v prípade vaní inštalovaných v pivniciach. Teplo a voda z horúcej vane zvýšia vlhkosť oblasti a zvýšia možnosť kondenzácie. Dlhodobé vystavenie kondenzácii nie je ideálne a môže podporovať pleseň a pleseň. Správne nainštalovaný ventilačný systém zníži vlhkosť miestnosti a zníži pravdepodobnosť kondenzácie a rastu plesní. Obráťte sa na špecialistu HVAC, aby vám poskytol vhodné rady týkajúce sa systému vetrania. Budete chcieť niečo, čo núti vzduch vonku a zároveň nie je tak hlučné, že to ruší to, čo by malo byť relaxačnou atmosférou.

Existuje prístup k odvodneniu?

Suterén môže byť ideálnym miestom pre horúce vane, pretože je už normálne nainštalovaný podlahový odtok. To sa hodí pre nevyhnutné úniky, postriekanie a kvapky, ktoré sú spojené s vírivkami. Nadvihnutie vírivky nad podlahou zabráni hromadeniu vody pod ňou a umožní ľahšie čistenie. Ak potrebujete nainštalovať ďalší podlahový materiál, ako je dlažba, uistite sa, že hladiny podporujú správnu drenáž a zabránia hromadeniu. Ľahko prístupný podlahový odtok môže tiež vyčistiť podlahy. Jednoducho stierajte vodu a čistiaci prostriedok do odtoku po použití vane a budete mať vždy čistú podlahu.

Je podlahová krytina vhodná?

Pravdepodobne nebudete chcieť nechať holý betón ako podlahu v okolí kúpeľov s vírivkou, aj keď v prípade, že bude riadne zapečatený, nebude to mať problém. Ale budete tiež chcieť zabezpečiť, aby vaša podlaha bola schopná odolávať poškodeniu vodou a zároveň umožniť jej povrch ponúkať určitú trakciu. Určité podlahové materiály, ako je koberec alebo nespracované drevo, sú pravdepodobne zlou voľbou pre podlahový materiál okolo vašej vane. Podobne budete chcieť mať na pamäti bezpečnosť a uistiť sa, že podlaha nie je príliš mokrá, keď je mokrá.

Existuje dosť priestoru?

Bežne sú pivnice niektoré z najväčších miestností v dome, takže priestor okolo vane nie je zvyčajne problém. Aj keď by ste mali zabezpečiť dostatok miesta na ľahký prístup do vane, umožnenie čistenia a prípadne mať nejaký priestor pre nejaký okolitý nábytok a doplnky. Musíte sa však uistiť, že môžete dostať vaňu do suterénu na prvom mieste. Na rozdiel od mnohých iných kúskov domáceho nábytku, horúce vane nemajú veľa vymeniteľných častí, ktoré vám umožnia dostať sa okolo rohov alebo cez tesné stláčanie. Uistite sa, že môžete dostať kúpeľný vaňou do pivnice pred tým, než ho domov bude brániť veľa frustrácie a sklamanie.

Existuje zdroj vody?

Opäť, pivnice môžu byť ideálnym vnútorným miestom pre vírivku kvôli niektorým z predinštalovaných vymožeností. Väčšina suterénov už má nainštalovaný zdroj vody pre použitie s práčkou. A hoci väčšina horúcich vaní používa samostatný inštalačný systém, budete ho musieť naplniť na prvom mieste a pravidelne ho doplňovať. Mať blízky zdroj vody eliminuje potrebu prenášania vedier s vodou cez dom.

5

Dvojica:Čínsky festival lucerny Vs. Domov Hot Tub Ďalšie:Národné zvyky o Deň matiek (časť)