Domov > Novinky > Obsah

Británia má kopy pre vane

Feb 20, 2017

Je takmer nemožné vstúpiť do horúcej vane bez toho, aby to znelo ako Kenneth Williams, keď sa stretne s Hattie Jacques v negližej v Carry on Matron. Keď som sa opatrne spustil do kúpeľov L511, tak mi nedovolene zanechal nejaký táborový sten šokovanej radosti.

 


Čiastočne sú to lezúce bubliny, ale väčšinou je to absurdne teplá voda, ktorá ma upadá do bezvedomia. Koniec koncov, toto nie je Karibik; je utorok ráno v Carshaltone a ja som v zadnej záhrade obklopenej zbierkou polonahých žien, s ktorými som sa nikdy nestretol.

„Oooh, ahoj,“ zdá sa byť najvhodnejšou odpoveďou.


Podľa databázy predplatiteľov What Spa ? časopis, táto listová časť prímestskej Surrey je skutočne horúcim miestom pre vírivky , spolu s Colchesterom v Essexe a Alderley Edge v Cheshire. Navštívil som, aby som zistil, prečo sa tieto podivné, objemné a drahé kúsky súpravy stávajú dokonalým záhradným doplnkom.

Prieskum uverejnený spoločnosťou Lloyds Insurance tento týždeň naznačil, že 10 percent krajiny má dnes vírivka . Táto štatistika sa javí rovnako fantastická ako závesné záhrady v Babylone. Je skutočne možné, že 2,6 milióna domácností má vonkajšie kúpele nejakého druhu?


Súvisiace články

Horúce hľuzy zdvihli svoje spoločné obočie. Jeden z popredných výrobcov sa domnieva, že jeden milión je bezpečnejší odhad, zatiaľ čo Nick Clamp, ktorý vlastní What Spa ? Hovorí: „Nemyslím si, že je to niekde blízko. Zo spätnej väzby od maloobchodníkov a výrobcov si myslíme, že je pravdepodobne bližšie k 300 000. Ale napriek recesii neustále rastie. “


Chris Hughes, majiteľ vane, v ktorej sedím a usrkávam prokuratúru, hovorí: „Nikto iný na tejto ulici ho nemá, nemyslím si.“


A podnikateľ žije v celkom bohatej slepej uličke. Domy, všetky s nepoškvrnenými spevnenými príjazdovými cestami, sa môžu pochváliť malými štítkami: Julia's Cottage, The Vines, The Grange. Jeho sused po ceste má motorový čln zakotvený vonku, zatiaľ čo Hughes má Audi TT a nový Range Rover zaparkovaný v jednotke.


S láskavým dovolením ma nechal ponoriť sa, spolu s niektorými jeho priateľmi, aby som zistil, o čom je ten rozruch. „Páči sa mi myšlienka, že si môžete oddýchnuť niekde, kde si nemôžete vziať mobil. To je veľmi príťažlivé, “hovorí.

Nezabudnite, nie som si istý, prečo nemohol priviesť svoj smartfón do vane . Má viac gombíkov a gombíkov ako kokpit Cessny. Každý povrch je pokrytý gadgetry, trysky, ktoré vychádzajú z najpravdepodobnejších zákoutí a lebiek.


Na vonkajšej strane bazéna sa nachádza malá skriňová skriňa, ktorá skrýva zvukový systém. Zapojte sa do prehrávača iPod alebo len otáčajte Magic FM, ako to urobil Hughes, predtým, ako otvoríte fľašu s bublinkami. Katrina a Vlny sa opierajú o skryté reproduktory.


Gail Donaghueová, ktorá mi hovorí, že je Hughesova priateľka (pri tomto návrhu zakrýva obočie Kenneth Williams), toastuje. "Toto je život, však?" Hovorí.

"Milujem ich. Myslím, že sú vynikajúce. Sú skvelé pre večierky. V noci sa rozsvietia disco svetla. Je to úplne iná atmosféra, “hovorí mi.


Je to určite veľmi príjemný spôsob, ako stráviť ráno, ale zážitok je trochu nepríjemný. Zmierňuje relaxáciu pekného horúceho kúpeľa so zábavou striekajúcej vody v detskom bazéniku s vašimi deťmi - nie nepríjemná kombinácia, ale nie som presvedčený.

Pre začiatočníkov, ktorí sú Britmi, sa nemôžem úplne ublížiť, keď viem, že ma susedia prehliadajú.


Hughes hovorí: „Toho sa nebojím.“ A potom dodáva: „Nezabúdajte, som trochu hráč,“ predtým, ako mi dal sprisahanie. "Myslel som, že by som dostal pergolu s týmito žalúziami, ktoré zostúpia po boku," hovorí. "Ale vynechal by som oblohu - to je súčasť zábavy."

A kúpele nie sú ani zďaleka lacné, na rozdiel od mnohých bláznov, z ktorých sa záhrady stali vonkajšie herne.Kedysi to bolo podlažné krytie, priekopníkom plamene, sviečka Charlie Dimmock. Ďalším nevyhnutným prvkom bola detská trampolína, najrýchlejší spôsob, ako zaručiť víkend strávený v A&E. Ale aj supersized trampolíny len zriedka stoja viac ako 500 libier.


Najzákladnejšia vírivka   vás nastaví späť a to je o niečo viac ako veľká umývacia misa s niekoľkými striekajúcimi vodou po chrbte. Kúpele S600, ktoré jeden predajca opísal ako „Rolls-Royce“ sveta horúcich vaní , je to statný kúsok, dosť veľký na to, aby pojal 1400 litrov vody, a musel byť natiahnutý nad jeho hornú časť. house.


Po počiatočných nákladoch sú náklady na prevádzku približne 15 GBP mesačne, pretože sa udržiavajú trvalo v teple, s izolovaným vekom, ktoré udržiava teplo. Maloobchodníci ma ubezpečujú, že je to lacnejšie a ekologickejšie ako zahrievanie vaní pri každom použití.


Ak peniaze naozaj nie sú predmetom, môžete investovať do ešte väčších záležitostí, ktoré zahŕňajú vodotesné televízory alebo dokonca dvojposchodovú maškrtu, s vodopádom kaskádovitým medzi týmito dvoma úrovňami a barom pri bazéne pripevneným k okraju. Piráti z Karibiku prichádzajú k princom Risboroughom.


Andrew Biggs, ktorý riadi britskú divíziu spoločnosti Watkins, najväčšieho výrobcu vírivých vaní , hovorí, že typický majiteľ minú okolo 10 000 libier a jeden kupuje na „zdravie a relaxáciu“.

Chce rozptýliť akékoľvek pretrvávajúce pochybnosti, ktoré mám o ľuďoch s uvoľnenou morálkou ležiacou okolo, s ich skromnosťou chránenou iba obrazovkou pampovej trávy.


„Zdá sa, že príbehy sa vždy objavujú o swingers. Ale v skutočnosti sú mnohí z našich kupujúcich rodiny, ktoré si navzájom radi trávia kvalitný čas. Na konci dlhého dňa je to konečný odstraňovač stresu. “

Je určite pravda, že vírivky , ktoré sa kedysi považovali za stráženie tých, ktorí majú peniaze a chuť futbalistu druhej divízie, majú teraz väčšiu príťažlivosť.


Clamp poukazuje na to, že takmer všetci zákazníci sa vrhnú po tom, čo si užili horúcu vaňu na lyžiarskom výlete, v rekreačnom kempe, napríklad v Centre Parcs alebo na výletnej lodi - takmer všetky plavidlá majú v súčasnosti vírivky ako súčasť balík.


Minulý rok sa princovi Harrymu podarilo počas víkendu vysokých jinkov v Las Vegas podpísať kráľovskú pečať o schválení fenoménu vírivky .


Vyzeral tiež, že sa bavil, aj keď nepoužíval zariadenie na zmiernenie príznakov artritídy alebo zlého chrbta, čo je najbežnejší dôvod, prečo sa do nich ľudia potopia, zdôrazňuje Biggs.

Ale skúste, ako by som len nemohol vidieť sám seba inštalovať jeden na mojej záhrade, aj keď som mal peniaze alebo priestor.


Snob vo mne si myslí, že sú príliš Wayne a Coleen. Ukázalo sa, že vírivka bola jediným objektom, predovšetkým ostatnými, ktorých víťazi v lotérii investovali svoje neočakávané výdavky, keď sa minulý rok uskutočnili prieskumy 3 000 milionárov spoločnosti Camelot.

A asi po 15 minútach užívania si Carshaltonského máčania sa novinka začína strácať. Myslím, že som šťastný, že sa držím súkromia horúceho kúpeľa , keď sú záclony pevne zatvorené.