Domov > Novinky > Obsah

Alipay, Mobike, už ste to použili?

Sep 30, 2019

V posledných dvoch rokoch sa čínska mobilná platba rozšírila do celého sveta. V tom istom období zazneli aj nakupovanie online, online objednávanie, zdieľanie bicyklov atď. Zrodilo sa slovo „nové štyri vynálezy“.

Dnes prichádzame k získaniu nových poznatkov prostredníctvom preskúmania starého materiálu.

Skôr ako pochopíte nové štyri vynálezy, pozrime sa na štyri staré vynálezy v Číne.


hottub


Štyri starodávne vynálezy v starej Číne


Štyri vynálezy predstavujú pohľad na históriu vedy a techniky v Číne. Poukazujú na štyri vynálezy, ktoré majú veľký vplyv na svet v starej Číne. Sú to dôležité výtvory pracujúcich ľudí v starej Číne. Týka sa to výroby papiera, kompasu, strelného prachu a tlače.

Toto vyhlásenie po prvýkrát navrhol britský sinológ Ayose a neskôr zdedilo mnoho čínskych historikov. Všeobecne sa verí, že tieto štyri vynálezy veľmi podporili rozvoj politiky, hospodárstva a kultúry v starej Číne, a tieto Vynález bol prenesený na Západ rôznymi kanálmi a mal tiež veľký vplyv na históriu vývoja svetová civilizácia.


C ompass

Čína je vo svete uznávaná ako krajina, ktorá vymýšľa kompas. Vynález kompasu je výsledkom porozumenia magnetických vlastností predmetov pracujúcim ľuďom starovekej Číny v dlhodobej praxi. Kvôli výrobnej práci sa ľudia dostali do kontaktu s magnetitom a začali pochopiť magnetické vlastnosti. Ľudia najprv objavili povahu magnetickej príťažlivosti pre železo a neskôr objavili smerovosť magnetov. Po mnohých pokusoch a výskume bol nakoniec vynájdený praktický kompas.


papierenský

Výroba papiera je jedným zo štyroch hlavných vynálezov Číny, vynikajúcim vynálezom v histórii ľudskej civilizácie.

Papier jedného zo štyroch hlavných vynálezov v starej Číne pravdepodobne pochádza z južnej Číny a úzko súvisí s bohatým systémom kultivácie kôry, ktorý sa objavil v oblasti Lingnan, najmä okolo ústia rieky Pearl pred viac ako 6 000 rokmi.


G bez práškov

Strelný prach bol vynájdený starými čínskymi alchymistami v dynastiách Sui a Tang a existuje už viac ako tisíc rokov. Štúdium strelného prachu sa začalo v starej taoistickej alchýmii. Antici rafinovali liečivé byliny kvôli nesmrteľnosti. Účel a motivácia alchýmie sú pokročilé, ale jej experimentálne metódy majú stále prednosti, ktoré viedli k vynálezu strelného prachu.


tlač

Čína je prvou krajinou na svete, ktorá vynaliezla tlač. Skorá tlač bola potlačená na drevenej doske atramentom. Maľovanie vodoznakom woodblock stále používa túto metódu. Predchodca gravírovacieho stroja (známeho aj ako „gravírovacia tlač“) je v BC obľúbený. Pečate a pečate a neskôr sa objavili na kameni. Po objavení sa výrobných technológií, ako je výroba papiera a výroba km, sa postupne vynárala gravírovacia technológia.

    


Nové štyri veľké vynálezy


jacuzzi spawhirlpool


„Nie je potrebné prinášať peňaženku, iba mobilný telefón“, „rýchle občerstvenie je rýchle, rýchle“, „vysokorýchlostná železnica je skvelá“, vysokorýchlostná železnica je pohodlnejšia a pomocou siete môžete niektoré spracovať veci na cestách. Nech je cesta plnšia.

Mládežníci z 20 krajín z „pásu a cesty“ vybrali v Číne svoje „nové štyri hlavné vynálezy“: vysokorýchlostná železnica, Alipay, spoločné bicykle a online nakupovanie.


Vysokorýchlostná železnica


High-speed rail


Čína je rozdelená na vysokorýchlostné železnice - expresné železnice - obyčajné železnice, tri úrovne, vysokorýchlostné železnice vyššie ako národné železnice I, na železo rýchle a chrbticové železo. Čínske vysokorýchlostné železnice vo všeobecnosti používajú koľaje bez predradníka a vysokorýchlostné EMU (vlaky typu G). Série CRH2C a CRH380 boli pôvodne určené pre vysokorýchlostné železnice.


Skenovanie kódu


swim pool

Online platba znamená prevod prostriedkov cez internet ako prepravcu. Využívanie určitých digitálnych finančných nástrojov podporovaných bankami sa uskutočňuje vo finančnej výmene medzi kupujúcimi a predávajúcimi a od kupujúcich po finančné inštitúcie a podniky. Online peňažná platba, peňažný tok, zúčtovanie fondov, štatistika dopytov atď., Čím sa poskytuje finančná podpora pre služby elektronického obchodu a ďalšie služby.


Zdieľaný bicykel


shared bicycle

Zdieľané bicykle znamenajú službu zdieľania bicyklov na bicykloch poskytovanú podnikmi na kampusoch, staniciach metra, autobusových staniciach, obytných zónach, komerčných zónach, oblastiach verejných služieb atď. Ide o režim prenájmu s časovým zdieľaním. Zdieľanie bicyklov je nový typ hospodárstva zdieľania.


Online nakupovanie


shopping online


Nakupovanie online je získavanie informácií o produkte prostredníctvom internetu a odoslanie žiadosti o nákup prostredníctvom elektronického objednávkového formulára, a potom vyplnenie čísla osobného šeku alebo čísla kreditnej karty, výrobca pošle tovar poštovou objednávkou alebo doručí tovar prostredníctvom kuriérska spoločnosť. Pre domáce online nakupovanie v Číne je všeobecnou platobnou metódou dobierka (priamy bankový prevod, online prevod) a zabezpečené transakcie sú dobierka.


Použili ste už uvedené štyri nové vynálezy?