Domov > Novinky > Obsah

Lepšia horúca kúpeľ

Nov 03, 2016

Horúci kúpeľ je pôvodná "vodoliečba" - úprava vody - a stále najlepšia. Ale rovnako ako už môžete užiť pekný horúci kúpeľ, možno nemôžete využiť jeho plný terapeutický potenciál. Ak chcete získať čo najväčší úžitok z horúceho namáčania, je tu niekoľko tipov a trikov. Pravdepodobne vás niektorí z nich prekvapia.


Kúpeľ je skvelé miesto na to, aby ste sa mohli trochu samo-masážne, možno "uvoľniť" svalové uzliny. A perfektná metóda: priviesť loptu do kúpeľa s vami a zachytiť ho pod telo, aby ste použili tlak na stuhnuté a bolestivé svaly.

Mnoho ľudí sa vyhýba horúcim kúpeľom, pretože sa cítia vädnutí a kruté potom. Niektorí ľudia dostanú bolesti po bolesti. To možno zvyčajne zabrániť udržaním chladnej hlavy , nohy alebo rúk. Alebo všetky tieto tri. Vaša hlava, nohy a ruky sú dobré "radiátory" - miesta, kde sa tela môže zbaviť tepla.

Ako prospešné ako teplo môže byť, vaše telo nemá naozaj rád, že sa úplne vyhrieva, bez príležitostí na vypúšťanie tepla. To vytvára umelú horúčku. Umelá horúčka má svoje použitie (nižšie), ale môže mať aj niektoré nepríjemné vedľajšie účinky, ako sú bolesti hlavy.

Takže, keď sa tešíte z vášho horúceho kúpeľa, vylejte si nad sebou sklenky studenej vody! Alebo zakryjte chladný župan na krku. Alebo naneste nohy sprchovou hadicou.

Dajte svojmu telu nejakú príležitosť vylievať nejaké teplo. Vaša telesná teplota tela bude stále stúpať (a budete mať výhody z toho), ale to spôsobí menej fyziologického stresu. Môžete byť docela prekvapení, nakoľko to zlepšuje vaše skúsenosti.

V horúcej kúpeľe, dosť zvláštne, môžete naozaj stratiť dosť tekutiny.

Potenie je dôležitá forma vylučovania a niektoré metabolity odpadu sú takto odstránené z organizmu. Cvičenie je samozrejme jedným zo spôsobov, ako to urobiť, ale horúci kúpeľ je jednoduchší - v skutočnosti sa ľudia zvyčajne potútia oveľa viac v kúpeľni, než keď sa cvičia.

Niektorí ľudia to nazývajú "detoxikácia", ale to je príliš nepríjemné (zvyčajne robia niečo zvuk terapeutike, ako to naozaj je). Dobrý pot je dandy vec, ale to nie je "detoxikácia" viac (alebo menej) ako mať črevné pohyby. Je rozumnejšie jednoducho povedať, že potenie stimuluje normálne odstránenie odpadových produktov.

Ale potením veľa v kúpeľoch tiež znamená, že musíte piť vodu - pred, počas a po! Toto je kľúčový kľúč, ktorý väčšina ľudí chýba. Ak nechcete hydratovať, horúci kúpeľ môže byť pomerne stresujúci. Myslím, že to je vlastne hlavný dôvod, prečo niektorí ľudia nemajú radi kúpele - sú oveľa viac dehydrovaní, než si uvedomujú, a to je jednosmerný lístok na neohrabanú pôdu. Bolesť hlavy je najčastejším dôsledkom. Po horkom kúpeli musíte nahradiť stratené kvapaliny, aby sa cítili dobre.

Pitie veľa vody rozhodne nie je tak dôležité, ako väčšina ľudí zrejme premýšľa

a v skutočnosti je skutočné nebezpečenstvo v modernej šialenstve za to, že stále trpíte fľašou vody: môžete piť príliš veľa. Avšak, pokiaľ ide o horúce kúpele, určite potrebujete nahradiť stratené kvapaliny - a je ľahké stratiť viac, než si myslíte.

Horúce kúpele sú väčšinou účinné ako liečba určitých druhov bolesti svalov. Je to prekvapivo ťažké dokázať, alebo dokonca pochopiť - nie je to práve horúci cieľ financovania výskumu - ale pre nás všetkých je celkom jasné, že to funguje, aspoň niekedy. Tu sú niektoré možné dôvody.

Pokrytie sa v horúcej vode - "systémové" vykurovanie - môže robiť niečo pre svaly, ktoré nemôžu nikdy robiť hot-pack. Rovnako ako pocit príjemného horúceho balenia, účinok je malý, miestny, neurologický účinok - teplá pokožka uvoľňuje svaly pod ňou. To je pekný efekt, ale je to obmedzené. Horúci kúpeľ má takýto účinok, ale ide oveľa hlbšie, môže skutočne zvýšiť teplotu samotného svalu prostredníctvom hlbokého ohrevu.

Hot packs jednoducho nemôže zvýšiť teplo vo vašich svaloch. Ľudské telo je neuveriteľne dobré pri regulácii teploty, pri zbavení tepla. Ak sa pokúšate ohriať sval s horúcim balíkom, skončíte vyhrievaním len povrchovej krvi, ktorá sa rýchlo odčerpá a okamžite ochladí. Čo robiť? Ako získať výhody vykurovania? Horúci kúpeľ môže fungovať.