Domov > Novinky > Obsah

70. výročie Číny

Sep 25, 2019

70th anniversary of China

O niekoľko dní je to 70. výročie Číny. Za posledných 70 rokov Čína dosiahla 10 hlavných úspechov.

 

1. Dve bomby a jedna hviezda


Jednou z „dvoch bômb“ bola atómová bomba, ktorá sa neskôr vyvinula v kombináciu atómových bômb a vodíkových bômb; ďalšou bombou bola riadená bomba; a „jedna hviezda“ bol umelý pozemský satelit.

 

16. októbra 1964 úspešne vybuchla prvá atómová bomba v Číne; 17. júna 1967 bol úspešný prvý nárazový test s vodíkovou bombou v Číne; 24. apríla 1970 bol úspešne spustený prvý umelý satelit Číny (Dongfanghong č. 1).

 

Čínske „dve bomby a jedna hviezda“ sú vynikajúcim podnikom vytvoreným čínskym národom v druhej polovici 20. storočia.

 

2. Obnovenie sídla OSN

 

25. októbra 1971 sa na 26. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN obnovilo sídlo Čínskej ľudovej republiky v OSN. Potvrďte, že zástupca Čínskej ľudovej republiky je jediným právnym zástupcom Číny v OSN a Čínska ľudová republika je jedným z piatich stálych členov Rady bezpečnosti.

 

Čínsky návrat k OSN, ktorý predstavuje jednu pätinu svetovej populácie, je potrebou svetového pokroku a historickou nevyhnutnosťou.

 

3. Kozmický let s posádkou

 

21. septembra 1992 sa čínska vláda rozhodla uskutočniť projekt vesmírneho letu s posádkou a pomenovala ho „Projekt 921“.

 

15. októbra 2003 bola úspešne spustená prvá čínska kozmická loď s posádkou, Shenzhou V. Prvý čínsky astronaut Yang Liwei sa stal prvým čínskym návštevníkom obrovského priestoru.

 

Neskôr, od „Shenzhou č. 6“ po „Shenzhou č. 11“, čínska vesmírna technológia pokračovala v dosahovaní nových prielomov. Čína sa dnes stala treťou krajinou na svete, ktorá nezávisle ovláda vesmírnu technológiu s posádkou, samostatne vedie vesmírne experimenty a vykonáva nezávislé výlety.

 

4. Návrat z Hongkongu a Macaa

 

香港回归澳门~~


1. júla 1997 Čínska ľudová republika obnovila svoju suverenitu nad Hongkongom a na konci storočia ukončila britskú koloniálnu vládu v Hongkongu. 20. decembra 1999 Čínska ľudová republika obnovila svoju suverenitu nad Macaom a ukončila kolonizáciu Portugalska za 442 rokov v Macau. vládnuť.

 

Hongkong a Macao sa vrátili k objatí vlasti a výrazne podporili veľkú príčinu mierového zjednotenia vlasti.

 

5. Železnica Qinghai-Tibet

 

Qinghai-Tibet Railway


Železnica Qinghai-Tibet je jedným zo štyroch hlavných projektov čínskeho nového storočia. Je to prvá železnica do zázemí Tibetu. Je tiež najvyššou nadmorskou výškou na svete s najdlhšou trasou. Celý projekt bol dokončený v dvoch fázach a celá linka bola otvorená 1. júla 2006.

 

Väčšina línií Qinghai-Tibet sa nachádza vo vysoko položených oblastiach a „zakázaných oblastiach“. Stavba železnice Qinghai-Tibet úspešne vyriešila tri hlavné problémy železničnej stavby na svete: geologickú štruktúru permafrostu, stavebné prostredie chladného a anoxického prostredia a ochranu krehkého ekologického prostredia.

 

6. Pripojte sa k WTO

 

10. novembra 2001 boli na štvrtej ministerskej konferencii Svetovej obchodnej organizácie (WTO) v Dauhá v Katare prijaté právne dokumenty o pristúpení Číny k WTO. Znamenalo to 15 rokov tvrdej práce a Čína sa nakoniec stala WTO. Organizácia nových členov; takisto poznamenáva, že po 15 rokoch diskriminačného zaobchádzania s Čínou bolo zaobchádzanie rovnako ako s ostatnými členmi WTO.

 

7. Olympijské hry 2008 v Pekingu

 

Bird's nestwater cube1


Olympijské hry v Pekingu v roku 2008 preukázali hospodársku a technologickú silu Číny ako svetovej sily.

 

2008 Beijing Olympics


V priebehu tridsiatich rokov reformy a otvorenia je Čína viac prosperujúcim rozvíjajúcim sa hospodárstvom v dojme obyvateľov sveta. Olympijské hry v Pekingu odovzdali svetu „kultúrnu Čínu“ a koncepty „zelenej“, „technológie“ a „ľudskosti“ boli hlboko integrované do tradičného olympijského konceptu.

 

8. Staňte sa druhou najväčšou ekonomikou na svete

 

Údaje zverejnené Úradom vlády Japonska v roku 2010 ukázali, že nominálny HDP Japonska bol 54 421 miliónov dolárov, čo bolo o 404,4 miliardy dolárov menej ako v Číne. Čínsky HDP prekročil oficiálnu veľkosť Japonska ako druhé najväčšie hospodárstvo.

 

Po reforme a otvorení v roku 1978, po viac ako 30 rokoch veľkolepého rastu, Čína konečne prekonala Japonsko a stala sa po Spojených štátoch druhou najväčšou ekonomikou na svete.

 

9. Domáce lietadlové vozidlo

 

Liaoning, ktorý sa nazýva Liaoning Ship, je prvým čínskym lietadlom. Jeho predchodcom bol letecký dopravca Varyag sovietskeho námorníctva. V roku 1999 Čína kúpila „Varyag“, ktorý bol prerušený kolapsom Sovietskeho zväzu a pokračoval v zlepšovaní. 25. septembra 2012 bola oficiálne premenovaná na Liaoning No. a začala slúžiť v námorníctve Čínskej ľudovej oslobodzovacej armády.

 

26. apríla 2017 bol v Dalian oficiálne uvedený na trh prvý samostatne vyrobený čínsky lietadlový dopravca 002. Je to prvý letecký dopravca vyrobený v tuzemsku v pravom slova zmysle, ktorý predstavuje významný prielom v nezávislom návrhu modernej čínskej námornej bojovej platformy.

 

10. Satelitný navigačný systém Beidou

 

Čína Satelitný navigačný systém Beidou je globálny satelitný navigačný systém vyvinutý samotnou Čínou. Je to štvrtý vyspelý satelitný navigačný systém po americkom globálnom pozičnom systéme (GPS), Rusku a európskych satelitných navigačných systémoch.

 

5. novembra 2017 bol úspešne spustený čínsky navigačný satelit tretej generácie. Znamenalo to oficiálny začiatok čínskej výstavby globálneho satelitného navigačného systému Beidou. V roku 2018 Čína postupne uviedla na trh niekoľko globálnych sieťových satelitov „Beidou“. 27. decembra 2018 sa rozsah služieb systému Beidou oficiálne rozšíril z tohto regiónu na svet a systém Beidou oficiálne vstúpil do globálnej éry.


阅兵阅兵1


parade of China


Všetky úspechy Číny sú spôsobené skutočnosťou, že existujú tisíce ľudí, ktorí sú ochotní zaplatiť za všetkých. Milujem ťa, moja vlast - Čína!