Swim Spa s ozónovým generátorom

- May 10, 2019-

swimming pool (2)


Keď majitelia plaveckých kúpeľov začnú skúmať spôsoby, ako znížiť množstvo chlóru, ktorý používajú vo svojich bazénoch, existuje len niekoľko konečných produktov, ktoré povedú k tejto ceste. Pravdepodobne jedinou najlepšou metódou na zníženie dopytu po chlóroch v bazénoch je použitie ozónu - aj keď chlór nie je ideálny, existujú veľmi dobré dôvody, prečo sa používa v kúpeľoch na kúpanie . Iste, je to situácia, keď chlór je menší ako dva zlá.

 

Nebezpečenstvo nespútanej vody v bazéne nemôže byť podhodnotené - musíte pochopiť, že je dôležité, aby bola voda v bazéne bezpečná. Ak sa snažíte prevádzkovať svoj bazén úplne bez akejkoľvek formy chemickej sanitizer potom dúfam, že budete nosiť laboratórny plášť do práce každý deň, pretože ak nie, potom sa vystavujete sa riziku z žiadneho dôvodu. Dôvtipný, vzdelaný majiteľ bazénu sa nesnaží prevádzkovať bazén „bez chemikálií“, ale namiesto toho prevádzkovať bazén s absolútnym minimálnym množstvom dezinfekčného prostriedku na chlór, aby sa zabezpečilo, že kúpajúci sú neustále v bezpečí. To by mal byť váš cieľ, a ak áno, informácie na tejto stránke vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ.

 

Prečo potrebujem chemický dezinfekčný prostriedok ako chlór?

 

Existuje veľmi málo možností pre veci, ktoré môžete pridať do bazénovej vody, ktorá splní všetky tieto požiadavky. Chlór je zďaleka najobľúbenejší. Každá forma chlórovej alternatívy (chemická dezinfekcia ako možnosti ), ako je UV, ozón, bazénové skaly, magnety, ionizácia, prírodné úpravy vody a mnoho ďalších chýba jedna, ak nie všetky tieto vlastnosti. Existuje mnoho produktov na trhu s bazénom a kúpeľmi, ktoré tvrdia, že zlepšujú (znižujú) dopyt po chlóre v bazénovej vode, avšak len málo, ak vôbec nejaký, z týchto produktov môže spĺňať požiadavky stanovené v rámci odvetvia. Kým ozón nie je výnimkou, je to vlastne jedna z najlepších možností.

 

Ak sa pokúsite prevádzkovať váš bazén   s akoukoľvek inou metódou, ako sú tie, ktoré boli stanovené na splnenie všetkých štyroch z týchto kritérií, ako je chlór alebo bróm sanitizer, potom je aspoň jeden spôsob, ako ste otvorení potenciál pre nebezpečné vodné podmienky pre rozvoj - potenciálne mnoho spôsobov.

 

ozone sparelax


Ako funguje ozón v kúpalisku ?

 

Ozón je oxidačné činidlo. Je to nestabilná molekula O3 a snaží sa stabilizovať sa tým, že sa pripojí k organickému odpadu a oxiduje ho počas tohto procesu. Oxidačné činidlo, ako je ozón, tiež reaguje s chloramínmi v bazénovej vode (použitý chlór) na oxidáciu chlóramínu. Ako forma ochrany kúpajúcich sa pred možnými nebezpečenstvami vo vode, ozón spĺňa takmer všetky hlavné kritériá - takmer.

 

Ozón nemá schopnosť vybudovať vo vode zvyšky. Zjednodušene povedané, čo to znamená, že vo vode nie je žiadna rezerva ozónu, aby sa objavili nejaké baktérie alebo organické nečistoty. To je, ako funguje chlór - voľný chlór je len plávajúci, v rezerve, vo vode čaká na niečo, čo sa objaví. Ak sa do vody zavedú organické nečistoty, koža, pot, olej alebo iné nečistoty, chlór je pripravený a čaká. Takmer všetky potenciálne hrozby v plaveckej vode sú mŕtve za menej ako 60 sekúnd, keď sú vystavené nad 1 ppm voľného chlóru. Toto je dôležitý bod na pochopenie, pretože táto hodnota je špecifickým dôvodom, prečo ozón nie je vhodný ako samostatné riešenie na úpravu bazénovej vody.

 

Ozón netrvá dlho - nestabilná povaha molekuly ozónu, to je to, čo ju robí účinnou v plaveckom bazéne   vody, je dôvod, prečo nie je schopný zadržať zvyšky v bazénovej vode. Počas asi 20 sekúnd sa ozón vráti na 02 - kyslík, takže musí byť vytvorený a pridaný do bazéna v krátkom časovom období pre efektívnosť. Bez zvyšku vo vode to spôsobuje množstvo obáv, ako je slnečné svetlo, ktoré spôsobuje rast rias na povrchu bazéna. Hlavným záujmom je, aby akýkoľvek kontaminant, ktorý sa zavádza do bazéna, žil neobmedzene vo vode, až kým nebude prechádzať cez filtračný systém a / alebo sa stretne s ozónovou bublinou v bazéne.


jacuzzi hot tub

Dvojica:Päť dôvodov, prečo sú bazény zábavné Ďalšie:Súčasné trendy v hydroterapii alebo vodnej terapii