Bežné problémy a riešenia týkajúce sa vonkajších kúpeľov

- Aug 03, 2019-

Riešenie problémov s vírivkou môže byť skľučujúce, a to od únikov vonkajších kúpeľov po chybové kódy ovládacieho panela. Preto je dôležité vedieť, kedy zavolať odborníka na údržbu s licenciou alebo kedy môžete vykonať jednoduchú opravu a ušetriť peniaze.

 

Tu je zoznam niektorých bežných problémov a riešení vírivky .

 

heat the spa


1. Moja vírivka sa nezahrieva

Niekedy je problém s ohrievaním taký jednoduchý ako výmena ohrievacieho prvku. Problém však môže byť spôsobený iným komponentom.

 

Čerpadlo musí bežať, aby sa kúpele zohrievali, takže ak sa čerpadlo nezapne, problém môže byť so samotným čerpadlom.

 

Testovanie komponentov multimetrom alebo najatie odborníka na údržbu je najúčinnejším spôsobom diagnostikovania príčiny problému.

 

2. Moje trysky nefungujú

Moja vírivka beží, ale prúdom nič neprichádza. Čo je zle?

 

Odpoveďou je zvyčajne točenie tváre trysky, aby sa umožnil prietok vody. Väčšina vírivých vaní je dodávaná s nastaviteľnými tryskami, ktoré je možné potlačiť, aby sa znížil prietok vody alebo úplne zatvoriť.

 

Ak ste kúpele nedávno doplnili, problémom by mohol byť vzduchový uzáver. Ak chcete odstrániť vzduchový uzáver, uvoľnite ktorékoľvek z príslušenstva na čerpadle, aby mohol vzduch v potrubí uniknúť - voda by mala pretiecť asi 5 až 10 sekúnd pred opätovným dotiahnutím.


3 . Moja pumpa vydáva hlasné zvuky

Ak je vaše čerpadlo hlasnejšie ako predtým, ložiská v motore zhasnú a motor sa čoskoro zabaví.

 

Najčastejšie je to spôsobené netesným tesnením hriadeľa alebo starnutím. Motory so zlými ložiskami niekedy môžu trvať mesiace. Hlasný hluk sa však bude zosilňovať.

 

Tip: Časti a práca z automobilových dielní sa môžu so zárukou veľmi podobať nákladom na úplne nové čerpadlo, preto si namiesto opravy nechajte urobiť láskavosť a vymeňte čerpadlo.

 

swim hottub

 

4 . Moje GFCI je zakopnutie

Ak váš GFCI vypína, môže to byť spôsobené zlým vyhrievacím prvkom, čerpadlom, dúchadlom alebo ozonátorom. Ak chcete zistiť, ktorý komponent spôsobuje problém, odpojte jednotlivé súčasti a zapnite istič.

 

Ak sa istič po odpojení čerpadla, ozonátora alebo dúchadla nespustí, zistili ste problém a teraz môžete tento komponent vymeniť.

 

Ak ste odpojili všetky tri komponenty a istič stále vypína, je to pravdepodobne vyhrievací prvok.


Dvojica:Horúca vaňa začne svoj deň PRÁVNE Ďalšie:Snívate o vírivke doma?