Náklady na spustenie vírivky

Koľko stojí spustenie vírivky? Stráviť čas vo vlastnej súkromnej vírivke je perfektný spôsob, ako upokojiť unavené svaly alebo si užiť romantický večer. Napriek výhodám, ktoré vlastnia vírivka, vnímané náklady bránia niektorým ľuďom v ich kúpe. Ak však plánujete tieto výdavky, ...

Podrobnosti o produkte

Koľko stojí spustenie vírivky?

Stráviť čas vo vlastnej súkromnej vírivke je perfektný spôsob, ako upokojiť unavené svaly alebo si užiť romantický večer. Napriek výhodám, ktoré vlastnia vírivka, vnímané náklady bránia niektorým ľuďom v ich kúpe. Ak však plánujete tieto výdavky, vlastníctvo vírivky je oveľa dostupnejšie, ako si myslíte.1. Jednorazové náklady

Pri výpočte celkovej sumy sa berú do úvahy aj samotné vane. Tieto náklady môžu byť vysoké, ale je potrebné ich uhradiť iba raz, pričom si môžete užiť výhody vlastnenia vírivky na mnoho rokov.

party spa

2. Príprava miesta

Rovnako ako všetky bazény, aj vírivka potrebuje pevný základ, ako je betónová doska alebo pevná paluba. Ak už máte toto miesto zavedené, nemusíte platiť viac; ak nie, očakávajte, že za naliaty betón zaplatíte približne 15 až 35 dolárov za štvorcový meter paluby alebo približne 5 dolárov za štvorcový stopu. Pozitívne je, že ak sa rozhodnete postaviť balíček, po dokončení práce budete mať veľkú zábavnú zónu.

3.Elektrické spojenia

V závislosti od vášho aktuálneho elektrického nastavenia náklady na elektrické pripojenie vírivky zvyčajne stoja od 300 do 1 000 dolárov. Budete tiež potrebovať prerušovač obvodu zemnej poruchy (GFCI), mechanizmus, ktorý v prípade zemnej poruchy vypne napájanie elektrinou. Odporúča sa, aby ste si najali licencovaného elektrikára na vykonanie akýchkoľvek elektrických prác, ktoré môžete potrebovať pre svoju vírivku.


4. Mesačné vykurovanie

Koľko stojí ohrievanie vírivky? Vaše náklady na elektrinu vo vírivke závisia od niekoľkých faktorov: jednotková cena za kilowatthodinu, teplota, do ktorej ohrievate vírivku a ako často sa vaňa používa. Pri pokročilom testovaní sme zistili, že prevádzka vírivky zvyčajne stojí menej ako 1 dolár na deň. Novšie kúpeľné modely sa pohybujú okolo 23 dolárov mesačne.

5. Údržba a opravy

Okrem trvalých výdavkov, ako je voda a chemikálie, je potrebné filtre horúcej vane vymieňať každé 1 až 2 roky. Niektoré vírivky vyžadujú jeden filter, zatiaľ čo iné vyžadujú viac filtrov. Tieto náklady zvyčajne stoja 20 až 60 dolárov. Uistite sa, že ste ich vyčistili zakaždým, keď vypustíte vodu a doplňte svoju vírivku, aby ste predĺžili ich životnosť a aby vaše kúpele fungovali efektívnejšie.

Drahé opravy vo všeobecnosti nie sú častou požiadavkou a ak už máte malý fond na náklady na údržbu domu, budete pokrytí nákladov na opravu vírivky. S dobre naplánovaným rozpočtom si budete môcť kedykoľvek oddýchnuť a užiť si večerné máčanie!

whirlpool hotel hot tub (3)

Vyšetrovanie